Kuglanje: Robert Ernješi odbrаnio kadetsku titulu u Svetskom kupu, Božidaru Jurišiću pionirska bronza!

Srpski kadet Robert Ernješi koji igra za Segedin, osvojio je zlatnu medalju na kadetskom pojedinačnom Svetskom kupu u Baucenu u Nemačkoj sa izvanrednih 638 čunjeva u finalu, što je rezulta dana i celog takmičenja. Ernješi (18 godina) je bio pobednik Svetskog kupa u Rijeci 2010.

Drugu medalju u pojedinačnom finalu osvojio je pionir Božidar Jurišić iz zrenjaninskog Kristala sa 525 čunjeva tako da je takmičenje na pojedinačnim pionirskim i kadetskim Svetskim kupovima srpski podmladak završio sa dva trofeja.

U konkurenciji kadetkinja, četvrto mesto osvojila je Milana Pavlic sa 550 čenjeva, a kod pionirki takođe četvrta bila je Vanja Tatalović sa 508 čunjeva.

Srpski kadetski miks par Robert Ernješi (610) i Milana Pavlic (491) sa sa 1.101 čunjem osvojio je četvrto mesto. Do bronzane medalje nedostajalo im je 13 čunjeva. U pionirskom Svetskom kupu, srpski miks par je sa 1.016 činjeve zauzeo sedmo mesto (Božidar Jurišić 528, Vanja Tatalović 488).

U Rijeci 2010. na drugom pionirskom i sedmom kadetskom pojednačnom Svetskom kupu srpski podmladak osvojio je četiri medalje: zlato i tri srebra. Zlatom se okitio Robert Ernješi (kadeti – pojedinačno), srebrom Marko Antić (pioniri - pojedinačano), Milana Pavlic (kadetkinje – pojedinačno) kao i pionirski miks par Hermina Lukač i Marko Antić.

Od utorka 22. maja u Baucenu će početi Šampionat sveta za omladince i omladinke u ekipnoj i pojednačnoj konkurenciji i trajaće do 28. maja.

Rezultati, Sveski kup u Baucenu, kadeti, pojednačno - finale: 1. Robert Ernješi (Srbija) 638, 2. Đani dela Martir (Francuska) 595, 3. Boris Dzurek (Slovačka) 582 čunja itd.

Kadetkinje, pojedinačno- finale: 1. Anita Hegediš (Mađarska) 610, 2. Ana Basek (Slovenija) 573, 3. Lenka Tranova (Slovačka) 559, 4. Milana Pavlic (Srbija) 550 itd.

Pioniri, pojednačno - finale: 1. Lukas Kuen (Italija) 564, 2. Matija Tutnjević (Hrvatska) 553, 3. Božidar Jurišić (Srbija) 525, 4. Fabian Finkenhauzer (Nemačka) 523 itd.

Pionirke, pojedinačno- finale: 1. Alena Bimber (Nemačka) 587, 2. Natali Topicova (Češka) 529, 3. Tina Hren (Slovenija) 516, 4. Vanja Tatalović (Srbija) 508 čunjeva itd.

Pionirski miks parovi: 1. Nemačka 1.120 (Fabian Finkenhauzer 564, Alena Bimber 556), 2. Italija 1.080 (Lukas Kuen 536, Laura Lingatšer 544), 3. Hrvatska 1.055 (Matija Tutnjević 498, Katja Oplanić 557).

Kadetski miks parovi: 1. Slovačka 1.158 (Boris Dzurek 608, Lenka Tranova 550), 2. Slovenija 1.153 (Andraž Simčič 603, Anja Basek 550), 3. Mađarska 1.114 (Andraš Farkaš 572, Anita Hegediš 542) itd.