Makabi bolji od Želje

Fudbaleri Željezničara su u okviru prvog pretkola Evropske lige poraženi od Makabi Haife sa 3:1. U četvrtoj minuti Abu Fani dobro šutira sa 18 metara, lopta odlazi malo pored gola. Čeri u 10. minuti pokušava iz prekida, ali je Fejzić siguran. Osam minuta poslije Lavi snažno šutira sa 20 metara, lopta na sreću odlazi malo preko  gola. Udarac Hajdarevića glavom u 19. minuti nije pretjerano zaprijetio domaćem golu. Tri minute poslije Štilić ubacuje iz kornera, Miletić glavom šutira preko gola.

U 34. minuti je Željo došao u vodstvo. Plavi su istrčali kontru, Štilić je gurnuo za Lendrića koji preciznim udarcem iskosa pogađa mrežu domaćih. Četiri minute poslije bilo je 1:1. Čerei ukao, lijepo namjestio i snažnim udarcem iskosa sa 25 metara pogodio gol.

Lavi u 43. minuti šutira, Fejzić odbija u korner. U 45. minuti Štilić šutira, Koen hvata. U sudijskom vremenu Menašem šutira i pogađa vanjski dio stative. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:1.

Makabi je nastavio sa inicijativom, a ona im se isplatila u 59. minuti. Nakon dijagonale, Vildšut glavom vraća u sredinu gdje se Rukavistia najbolje snalazi i pogađa za preokret. U 61. minuti sjajna prilika za Macabi, ali na kraju udarac Haziza brani Fejzić. Macabi u 67. minuti postiže treći gol. Željo je izgubio loptu na polovini domaćih, uslijedila je munjevita kontra, a u završnici je pogodio Ašhkenazi.

Lendrić u 81. minuti se namjestio, šutirao, ali uz pomoć bloka Koen hvata loptu. Mujezinović u 85. minuti snažno šutira, Koen  još jednom siguran. U sudijskom vremenu Makabi je imao još jednu situaciju za pogodak, ali je Fejzić uspio odbraniti. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju protiv Širokog Brijega. Susret na Pecari počinje u 18 sati.

Željezničar 3 : 0 Krupa
Tuzla City 1 : 2 Zrinjski
Sloboda 0 : 0 Borac
Mladost 0 : 1 Velež
Radnik 0 : 2 Široki Brijeg
Olimpik 0 : 3 Sarajevo