Kabel bolji od Grafičara

Susret vodećih ekipa Prve lige su bolje otvorili gosti, poveli su već u 6. minutu. Posle udarca iz ugla Govedarica je glavom sa prve stative prebacio na drugu gde se našao Kojičić i sa 2 metra glavom loptu prosledio u gol. Isti igrač i u 12. minutu šutira glavom posle još jednog udarca iz ugla, ali Stanković brani.
Prekidi su predstavljali veliki problem za odbranu domaćih, a u 34. minutu posle skraćenog kornera Jeličić je nadvisio sve i poslao loptu pod prečku za vođstvo Kabela 2:0. Gosti su u prvom poluvremenu dominirali, izveli su 7 kornera koji su bili permanentna opasnost po gol domaćih.
Grafičar u nastavku kreće jako, Burmaz u 51. minutu šutira glavom sa desetak metara, ali lopta odlazi pored stative. Ređaju se bezuspešni napadi domaćih, međutim gosti su taktički dobro zatvorili prilaze svom golu, a ubrzo uspevaju da obore ritam utakmice što je njima išlo u prilog.
Zatišje je trajalo sve do 81. minuta kada Burmaz iskosa sa oko 13-14 metara gađa suprotne rašlje, zamalo neprecizno. Do počasnog pogotka domaći dolaze u 88. minutu. Blagojević je sa leve strane uputio centaršut, a Kočović je u želji da izbije loptu u polje nespretno zahvatio i poslao u svoju mrežu.
Posle ove veoma važne pobede Kabel se učvrstio na čelu tabele sa maksimalnih 12 bodova i u sledećem kolu dočekuje razigrani IMT, dok Grafičar gostuje još jednom pretendentu za ulazak u Super ligu, Radničkom u Kragujevcu.

GRAFIČAR - KABEL 1:2 (0:2)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Ilić Pavle. POM.SUDIJE: Tubić Njegoš i Živković Marko. STRELCI: Kočović 88.min (a.g.) (Grafičar), Kojičić 6.min i Jeličić 31.min (Kabel). ŽUTI KARTONI: Mrkela, Burmaz i Vasiljević (Grafičar), Novaković, Mesarović i Srbijanac (Kabel).
GRAFIČAR: Stanković, Blagojević, Odada, Mrkela (Mirosavljević), Cvetković, Babić, Marjanović (Burmaz), Damjanac (Lukić), Fićović, Todorovski, Pobulić (Vasiljević).
KABEL: Brać, Jeličić (Petrić), Novaković, Petrović, Vidakov (Nebo), Mesarović (Karać), Srbijanac, Kočović, Kojičić, Mandić, Govedarica.

Dinamo 3 : 1 Trayal
Budućnost 0 : 1 Kolubara
GFK Jagodina 0 : 0 Loznica
Železničar (P) 2 : 0 Zemun
GFK Dubočica 1 : 1 Borac 1926
Sloga (K) 1 : 2 OFK Žarkovo