Kadeti Zvezde preokretom do pobede

Kadeti Zvezde i Spartaka su po veoma toplom vremenu pokazali dosta truda i borbenosti. Posle ravnopravne igre gosti su poveli u 27. minutu kada je Maljukan sa peterca rutinski poslao loptu ispod vratara. Do kraja poluvremena gosti su se čvrsto branili i na odmor otišli sa minimalnom prednošću.

Na poluvremenu je Zvezda zamenila sva tri igrača iz veznog reda, a posledica toga je bolja igra i rezultatski preokret. Domaći su za samo 2 minuta postigli 2 pogotka i to prvo u 49. minutu kada se Rakić najbolje snašao u gužvi i loptu poslao u donji desni ugao gola gostiju. Već u sledećem minutu kapiten Mijatović je izašao sam ispred vratara Spartaka i rutinski ga savladao.

Igrao se 60. minut kada Janković u svom kaznenom prostoru nedozvoljeno startuje na Nikolaševića i to je penal za domaće. Mijatović je bio siguran egzekutor poslavši loptu u jednu, a vratara u drugu stranu, za konačnih 3:1. Što Zvezda rezultatski nije ubedljivije dobila, kriv je vratar gostiju Dulić zaustavivši sijaset opasnih šuteva, a uz njega se kod gosta mogu izdvojiti i strelac jedinog pogotka Maljukan kao i Simin. Bolji od ostalih kod domaćih su bili dvostruki strelac Mijatović, te Leković i Rakić.

CRVENA ZVEZDA - SPARTAK ŽK 3:1 (0:1)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Rogan Miloš. POM.SUDIJE: Obrenić Nenad i Hajduk-Veljković Miloš. STRELCI: Rakić 49.min i Mijatović 50. i 61.min (k.u.) (C.Zvezda), Maljukan 27.min (Spartak ŽK). ŽUTI KARTONI: Đurić (C.Zvezda), Kolarić (Spartak ŽK).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Mitić, Leković, Vukičević, Stojsavljević, Vidojević (Marić), Mijatović (Miladinović), Šljivić (Đurić), Rakić (Bubanj), Lolić (Radonjić), Nikolašević.
SPARTAK ŽK: Dulić, Janković (Peić Tukuljac), Desnica, Grujić, Radulović, Miletić (Bekić), Kolarić, Simin (Bronja), Maljukan, Kopunović (Lakić), Arsenin (Stanić).

RFK Grafičar 11 : 0 Mačva
Crvena zvezda 3 : 1 Spartak ŽK
Čukarički 2 : 0 Mladost (L)
Radnički (N) 1 : 2 Teleoptik
Zemun 6 : 0 Rad
Vojvodina 3 : 1 OFK Vršac