25.04.2012 Vinko Janković

Područna Liga Sombor: Crvenka na čelu tabele

Poslednjom pobedom pred svojim navijačima  i remijem vodećeg BSK-a u Srpskom Miletiću,fudbaleri Crvenke preuzeli su prvo mesto na tabeli  Somborske Lige. Crvenčani su sa visokih 5:0 savladali poslednjeg na tabeli Borca iz Bačkog Gračaca,a vodeći BSK spasio se poraza i šest minuta pre kraja golom Koraća osvojio bod na terenu Zadrugara.U ostalih šest utakmica strelci su bili raspoloženi i 21 put su tresli mreže, što je u proseku 3,5 gola po utakmici. Najviše ih je bilo u Čonoplji, sedam, od čega je samo napadač Kule, Bukejlović postigao četir,i i to sve u prvih 45 minuta igre.U ovom dvadesetiprvom kolu gosti su odneli svojim kućama 11 bodova, a isto toliko, uz tri pobede i dva remija , pripalo je domaćinima..Golgeteri su u ovom kolu bili efikasni i pokazali su se u najboljem svetlu za razliku od nedisciplinovanih igrača  kojih je bilo u proseku preko pet u beležnicama  sudija.Naime, pokazano je 39 žutih i dva crvena kartona. Najviše ih je bilo u Srpskom Miletiću,čak 9, četiri domaćinima i pet gostujućim fudbalerima iz Bačkog Brestovca.Ovu utakmicu sudio je Kiršner iz Sombora, a njegov kolega Marjanović pokazao je 6 žutih i jedan crveni karton (Marku Gnjatoviću-Graničar R) na utakmici Žaka i Graničara iz Riđice u Somboru. Dva žuta i automatski crveni dobio je i veteran Graničara iz Gakova, Skrobonja na šest minuta pre kraja susreta u Gakovu .Jedina utakmica na kojoj nije bilo javnih opomena je ona u Prigrevici gde je domaći PIK odmeravao snage sa Mladosti iz Kruščića

Ni posle ovoga kola na začelju tabele nema promena,Borac  porazom u gostima, i Žak kod kuće, ostal sui sa istim bodovnim saldom dok su remijem u Gakovu, Graničar i Omladinac sa Bukovca uvećali svoj bodovnii konto za po jedan. Stoga će baš u narednom kolu zanimljiv biti okršaj u Bačkom Gračacu gde gostuju Somborski željezničari.Od ostalih susreta pažnju privlači i onaj na Bukovcu gde  ambiciozni tim Crvenke sigurno  želi nastaviti sa dobrim partijama i ostati neporažen.