NZ: Omladinac - Kosanica 1:1

Jučerašnja utakmica u Malošištu je ličila na sve sem fudbala zahvaljujući glavnom sudiji Aleksandru Djordjeviću, koji iz samo njemu poznatog razloga sprečio domaće igrače Omladinca da osvoje 3 boda. Od samog starta utakmice sudija Aleksandar Djordjević krenuo je sa kažnjavanjem domaćih igrača i već u prvom minutu pokazao žuti karton za domaće, već u 15 minutu igrači Omladinca su imali 4 žuta kartona zbog nepostojećih prekršaja.

U 32-om minutu posle centaršuta kapitena domaćih na odbijenu loptu nailazi igrač sa brojem 8 Darko i dovodi Omladinac u vodjstvo od 1: 0, poslednjih desetak minuta prvog poluvremena glavni sudija Aleksandar Djordjević nije dozvoljavao igračima Omladinca da predju centar u čemu mu je pomogao 2 pomoćni sudija Stošić Milan uz nekoliko izmišljenih ofsajda, na odmor se otišlo sa rezultatom od 1:0 za domaće.

U drugom poluvremenu iživljavanje glavnog sudije Aleksandra Djordjevića je doživelo kulminaciju, do 60-og minuta igrači Omladinca su imali još tri žuta kartona ukupno 7 žutih kartona. Svaku akciju domaćih igrača je glavni sudija osujetio izmišljenim prekršajem, a u tome mu je dosta pomogao prvi pomoćni Jović Zoran koji je fudbalskim žargonom rečeno “nije spuštao ruku” tj. Redjali su se ofsajd za ofsajdom, da bi u 72 minutu glavni sudija dosudio izmišljeni penal za ekipu Kosanice, pri tom mu je drugi pomoćni sudija pokazao na gol-aut, ali drugog načina nije bilo da Omladinac primi gol pa je pokazao na belu tačku, ekipa Kosanice je realizovala penal i izjednačila rezultat na 1:1.

Da bi samo 10 minuta kasnije kapiten Omladinca Ivan Milenković izašao 1 na 1 i negde oko penala odbrambeni igrač Kosanice sa brojem 5 ruši s’ledja Milenkovića ali nazovimo ‘sudijom’ Aleksandra Djordjevića pokazuje da se igra nastavlja bez pardona, što se kasnije ispostavilo prilikom ovog starta Milenković je povredio ključnu kost. Poslednjih desetak minuta utakmice Omladinac je krenuo u totalnu ofanzivu, glavni sudija uvideo da je ekipa Kosanice nemoćna i da gol ‘visi u vazduhu’ pa je za svaki slučaj pokazao crveni karton igraču Omladinca s brojem 10 Mladenu Milenkoviću.

Da bi ovu bruku i sramotu sudijske trojke na šelu sa delegatom Todorović Draganom priveo kraju što pre glavni sudija svira kraj u 87-mom minutu.

Strašno je da se ovo još uvek dogadja u Srbiji da ovakve sudije i dalje sude Nišku zonu, svako od 800 navijača ko je pratio utakmicu nije mogao da veruje da ovakav sudija sudi Nišku zonu, ostali klubovi u ovom takmičarskom rangu bi najbolje bilo da traže izuzeće sudije Aleksandra Djordjevića iz Leskovca ako ne žele da prodju kao F. K. Omladinac juče.

Stadion Sveti Ilija Malošište, gledalaca 800. Glavni sudija: Aleksandar Đorđević, 1 pomoćni: Jović Zoran, 2 pomoćni: Stošic Milan, Delegat: Todorović Dragan.