Lučanci ispustili bod u finišu

Dosta sadržajna i dinamična utakmica, viđena je na stadionu Mladosti, pred 500 gledalaca. Treba naglasiti da su, Kruševljani imali podršku pedesetak najvatrenijih pristalica, koji su fer i korektno navijali, tokom svih 90 minuta, uprkos jakoj kiši koja je padala veći deo meča. Gosti su odmah krenuli ofanzivno i prvu pravu priliku imali već u 8. minutu, kada je neprecizan bio Jeremić, koji je sa desetak metara, neometan, šutirao pored gola Mladosti. Usledio je period ravnopravne igre, bez izglednijih šansi, sve do 30. minuta, kada se u idealnoj poziciji našao centarfor domaćih Grujičić, ali je njegov udarac zaustavio, izvanredni, Krznarić, koji je u Napredak stigao, upravo iz Lučana. Nisu domaći ljubitelji fudbala dugo čekali na novu šansu igrača u plavim dresovima. Igrao se 35. minut, kada je Grujičić povukao kontranapad po desnoj strani, na 40-ak metara od gola gostiju, zatim je preciznim pasom pronašao Bojića na ivici šesnaesterca, koji je odmah uočio Spasojevića na suprotnoj strani. Situacija 1 na 1 sa Krznarićem. Spasojević solidno šutira, no golman Kruševljana, sjajnom reakcijom loptu izbacuje u korner. Ostaje 0:0. Samo dva minuta kasnije, Krznarić je odbranio i volej, štopera domaćih, Milunovića, i ako je udarac bio upućen sa svega 5-6 metara. U poslednjim trenucima prvog dela, gosti su pripretili preko Matića iz slobodnog udarca, sa dvadesetak metara, ali se rezultat ni ovog puta nije promenio. Početkom drugog dela, domaći stižu do prednosti. Sjajnu akciju, Usenija i Siniše Jeremića, odlično je ispratio Avramović i preciznim udarcem, sa 18 metara, iskosa sa leve strane, poslao loptu u donji levi ugao, ovoga puta, nemoćnog Krznarića. Velika radost, rezultat je 1:0 za domaće. Medjutim, ubrzo je usledilo poravnanje preko, raspoloženog, Mirosavljevića, koji je iskoristio veoma smušenu intervenciju odbrane i postigao pogodak sa ivice peterca. Mogao je defanzivac Spasojević, da izbaci loptu van kaznenog prostora, ali se spetljao, sto je iskusni internacionalac znalački kaznio. U toku je bio 63. minut. U 78. minutu domaći ostaju sa desetoricom, posle isključenja Usenija, koji je, u prolazu, bez lopte udario igrača Napretka. Kruševljani su terensku nadmoć, krunisali u 87. minutu. Ponovo je strelac bio Mirosavljević, iz neposredne blizine, mada se stiče utisak da je Milunović mogao bolje da interveniše i izbaci loptu sa gol linije ali se u odsudnom momentu okliznuo, lopta ga je preletela i odsela u mreži. Rezultat je 1:2. Pre gola Mirosavljevića, gosti su propustili još jednu priliku preko Matića u 81. minutu. Posle gola Napretka, domaći nisu imali ni vremena ni snage za izjednačenje, pa su bodovi pripali ekipi iz Lazarevog grada.