VFL Sever: Vojvodina - Tisa 1:2

U Bačkom Gradištu je bila blatnja premijera - foto: V. Jankov

Koliko su bili zadovoljni osvajanjem boda (0:0) letos u Adorjanu, toliko su Bačkogradištanci nezadovoljni porazom (1:2) od Tise na premijeri nastavka vojvođanskog „severa“ pred svojim navijačima. Ali, nema za čim da žale. Rival je u nedelju bio kvalitetniji, a što nije ranije to potvrdio po blatnjavom terenu, najveći „krivac“ je golman Isidor Milovanov, koji je u nekoliko navrata izlazio kao pobednik kad su svi već videli loptu u mreži.

Tehnički potkovaniji gosti su se daleko bolje snašli po klizavom terenu, ali u prvih pola sata su prupustili nekoliko poluprilika. Što nije pošlo za nogom njima, jeste Nenadu Kudriću u 34. minutu i na odmor se otišlos minimalnom prednošću domaćina.

U nastavku gosti nisu krenuli „grlom u jagode“, ali je u 60. minutu Đorović bio u idealnoj prilici i njegov šut iz prve sa peterca odbranio je Milovanov, ali nije mogao minut kasnije šut glavom štopera Kiša, kojem se isplatio izlet pred gol rivala. Samo što su domaći krenuli sa centra, već u prvom narednom minutu Matijašević je šutirao sa sedam - osam metara, ali je Milovanov, opet, nogom odbranio. Sve je bilo gotovo u 70. minutu, kad je Čabrilo prošao po desnoj strani i uputio prizemni centaršut, a „rezervista“ Šicar dočekao loptu na par metara od sredine gola i sproveo je u mrežu za konačnih 1:2.

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gedalaca: 250. Sudija: Čongor Sabo (Kula). Strelci: N. Kudrić u 34. za Vojvodinu, a Kiš u 61. i Šicar u 70. minutu za Tisu. Žuti kartoni: B. Ćulum (Vojvodina), a Živković, Pejović, Nađ i Đuranović (Tisa).

Vojvodina: Milovanov 8, N. Ćulum 7, Marković 6,5, Bilbija 7,5, Stefanov 7(od 80. M. Mihajlović -), Đekić 6,5 (od 78 Jelić -), Pelengić 6,5 (od 61. Vinović 6), Dabižljević 7, N. Kudrić 7,5, Vranješ 6,5, B. Ćulum 6,5.

Tisa: Tasić 6,5, Bjelobrk 6,5 (od 65. Đuranović -), Živković 7, Kiš 7, Čabrilo 7, Pejović 6,5 (od 79. Mandić -), Nađ 7, Đorović 7, Boršoš 6,5 (od 55. Šicar 7), Matijašević 7, Ćovin 7,5.

Bačka 0 : 1 Mladost (BP)
OFK Vrbas 2 : 2 Mladost APA
Vojvodina 1 : 2 Tisa
Sloga 2 : 1 ČSK Pivara
Radnički 2 : 2 Mladost (T)
Crvenka 2 : 0 Tavankut