Pobeda za mirnije dane

Imenjaci: Srđan Golub (9) postigao je dva gola na asistencije Srđana Stanića - foto: V. Jankov

Gosti su bolje otvorili utakmicu i u 10. minutu, pogocima spretnog Marka Sabljića i njegovog imenjaka Markovića iz kontre, imali dva gola prednosti. Tome je dopineo i golman Smederevaca Vladimira Tešanović, koji je u prvom poluvremenu odbranio devet šuteva ka njegovom golu, ali nije mogao „projektil“ u same desne raklje Dražena Arvajia.

U nastavku su domaći od prvom zvuka sirene krenuli silovito. Srđan Golub je na asistencije imenjaka Stanića postigao dva gola, a onda je kapiten Stefan Korać volejem povećao na 4:2. Iako je ostalo nešto manje od 16 minuta do kraja, Smederevci su se opredelili za igru bez golmana i uspeo je, i treći Marko u ekipi, Brkić da se upiše u listu strelaca. Međutim, to je bilo sve što su uradili kraj Tise. Konačan rezultat 5:3 postavio je Arvaji iz gužve već u 29. minutu. Novom pobedom, Bečejci su obezbedili mirniji nastavak drugoligaške sezone.

Bečej 2003 – Smederevo  5:2  (1:2)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 100. Sudije: Nikola Rabrenović i Predrag Lazarević (obojica iz Beograda) 8. Strelci: 0:1 Sabljić u 8, 0:2 Marković u 10,1:2 Arvaji u 16, 2:2 Golub u 22, 3:2 Golub u 23, 4:2 Korać u 25, 4:3 Brkić u 27, 5:3 Arvaji u 29. minutu. Žuti karton: Paunović (Smederevo). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 4(2+2), Smederevo 7(4+3). Igrač utakmice: Srđan Golub (Bečej 2003).

Bečej 2003: LAZOVIĆ (2 odbrane) 6, GOLUB 8, KORAĆ 7,5, BODONJI 7, STANIĆ 8, Ilčešin 6, Arđeljan 7, Kobiljski 6,5, Vadaski (5 odbrana) 7, Arvaji 7,5, Sekulić 6.

Smederevo: TEŠANOVIĆ (11. odbrana) 7, MARKOVIĆ 7,FILIPOVIĆ 7,5,SABLJIĆ 7, PAUNOVIĆ 7, Dobrosavljević -, Brkić 7, Đorđević – Milićević -, Pantić 6.

Bečej 5 : 3 Smederevo
Sopot 6 : 2 Metalac Kolorado
Banjica 0 : 1 Zufo
Ivanjica 7 : 8 Tisa
Radnički 2010 1 : 8 Konjarnik