Komšijski fudbalski derbi između Trepče i Mokre Gore pripao domaćinu

Pobedom od 2:0 nad ekipom Mokre Gore iz Zubinog Potoka, fudbaleri Trepče uspešno su danas započeli prolećni deo prvenstva. Na stadionu u Žitkovcu, na kojem se i pored loših vremenskih uslova okupilo nekoliko stotina navijača, komšijski derbi opravdao je ovaj epitet.

Prvo poluvreme obeležila je uglavnom igra na sredini terena, uz šansu Trepče u 25. minutu kada je loptu sa gol izbacio golman gostiju Đorđević. Ipak, na zasluženi odmor se otišlo bez golova u mreži.

Ni početak drugog poluvremena nije obećavao mnogo, ali je domaći tim Trepče strpljivom igrom sve češće napadao gol gostiju. Tako je bilo sve do 76. minuta kada je, posle prekida blizu šesnaesterca, Nemanja Radojević sjajnim udarcem pogodio gol Đorđevića i doneo radost domaćim navijačima. Određeno olakšanje domaćinu omogućio je i bek „Mokre Gore“ Milojević koji je neopreznim startom zaslužio crveni karton.

Brojčano nadmoćniji tim Trepče nastavio je sa napadima, a posle lepog dodavanja sa strane i akcije u šesnaestercu, prednost domaćina uvećao je Lakota.

Šef stručnog štabaTrepče Tomas Vasov čestitao je svojim fudbalerima na pobedi i prikazanoj igri uz naglasak da je prvo kolo uvek psihološki jako zahtevno.

- Mislim da je utakmica bila prava takmičarska sa puno naboja. Na kraju smo mi slavili i čestitam svojim igračima na pobedi - rekao je Vasov.

Trener gostujućeg tima Mile Vuletić je naglasio da je prva utakmica posle pauze uvek teška, a da su dodatne teškoće predstavljali i teški uslovi za igru na samom terenu.
- Nismo pokazali ono što smo pokazivali na pripremnim utakmicama, bili smo u hendikepu jer smo većinu tih utakmica igrali na veštačkoj podlozi. Trepča je delovala sigurnije i imala je više posed lopte, a mi smo pokušavali da iz bloka dođemo do polukontre i kontre i tako damo gol. Nismo uspeli u tome, a kasnije smo ostali i bez igrača u polju što je Trepča iskoristila i poentirala - rekao je Vuletić i naglasio da je će nastojati da njegov tim u narednom periodu ostvari što više pobeda kako bi bili u trci za opstanak u ligi.

Fudbaleri Trepče u narednom kolu gostuju ekipi Takova u Gornjem Milanovcu, dok će na stadionu "Mala marakana" u Zubinom Potoku Mokra Gora dočekati tim Jošanice.

Izvor: Kosovo Online

Budućnost Krušik 2014 1 : 0 Proleter Mihajlovac
Mladi radnik 1926 0 : 3 Borac 1926
Sloga 33 5 : 2 Šumadija (A)
Jošanica 2 : 1 Tutin
Trepča 2 : 0 Mokra Gora
Sušica 3 : 1 Takovo
Sloga (K) 2 : 0 RSK