Odbojkaši Bečeja upisali 11. recku

Neporaženi: Veselin Džigurski napred, ostali za njim - foto: V. Jankov

Odbojkaši Bečeja ne popuštaju na drugoligaškom „severu“. Rival iz Sremske Mitrovice bio je 11. u tekućoj sezoni i prošao je kao prethodnih deset. Možda i gore, jer je utakmica završena ekspresno, za samo 57 minuta efektivne igre, a rezultat je bio 3:0, uz napomenu da je Srem Iton u svakom setu osvojio identičan broj poena 19.

- Igrali smo zaista dobro i to sa dvojicom najmlađih članova, Milošem Rakićem tokom sva tri seta i Ilijom Bašićem, koji je na liberu često menjao Ognjena Kokovića. Sve vreme smo kontolisali igru i rezultat, bilo je dobrih servi, prijema, akcija u napadu, ali i odbrani. Mislim da su ljubitelji odbojke mogli da uživaju, kratak i jasan je trener Bečejaca Veselin Džigurski.

Prvi set je završen za 19, drugi za 17, a treći se „otegao“ na 21 minut. Nijednog trenutka gosti nisu bili u prilici da priprete, a kamoli ugroze pobedu. Trener igrač Veselin Džigurski nije uvodio u igru, Marinka Vojnovića, Nemanju Grujića, Miroslava Mirkovića i, naravno, sebe zbog povrede. Iako su svi dali doprinos novom trijumfu, najbolji utisak ostavio je mladi Miloš Rakić.

Nova „žrtva“ narednog vikenda trebali bi da budu Somborci u njihovom gradu. Jer, kako ove sezone igraju, momci sa Tise ne bi trebalo da imaju ozbiljnijeg rivala u ostvarenju cilja, a on je osvajanje titule prvaka drugoligaškog „severa“ i povratak uprvoligaški B karavan.

Bečej - Srem Iton  3:0   (25:19, 25:19, 25:19)

Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 100. Sudije: Igor Savić i Damir Pinter (obojica iz Subotice)

Bečej: Vojnović, M. Rakić, Koković, Gajičić, Džigurski, Grujić, Vejinović, Brkić, Đ. Rakić, Bašić, Milovac, Mirković.

Srem Iton: Đekić, Petković, Poro, Kovačić, Đorđić, Milutinović, Lazarević, Stokić, Ljubišić, Jurišić.

Bečej 3 : 0 Srem Eaton
Proleter 2 : 3 Mladost (NP)
Partizan 1 : 3 Kulpin
Vojvodina NS Seme 2 3 : 2 Mladost (BP)
Sombor 3 : 0 Dunav Volley