30.03.2012 Ž. Radivojević

PLS: Donji Srem – Sloga 2:2

Donji Srem je odlično započeo utakmicu: nakon izvedenog kornera Petkovića u 3. minutu, Vukobrat u padu udara loptu nogom i pogadja prečku gola Nastića. Desetak minuta kasnije Jovanović ,potpomognut jakim vetrom, propušta priliku da povisi vodjstvo domaćina. U više navrata na utakmici se videlo da Prljević itekako nedostraje odbrani Donjeg Srema: u 25. minutu Janićijević utrčava pred gol domaćina i šutira preko gola. Par minuta kasnije Petković ne uspeva da u izglednoj prilici izkontroliše loptu. Medjutim, u 35. minuti „Petković je Petković“: prodor Lakićevića, sjajan centaršut, još bolji šut Petkjovića „iz prve“: Nastić je „na krivoj nozi“, a lopta u mreži! Početkom drugog poluvremena, promrzli gledaoci se nisu ni smestili na svoja mestam a već iznenadjenje: kiks Čordašića na sredini terena, nakon čega Drinić beži po levoj strani, ulazi u kazneni prostor domaćina, dobro odmeren šut u donji desni ugao Starčevića i poravnanje rezultata. Usledila je inicijativa domaćina, koja je materijalizovana u 70 minutu: centaršut Ašćerića, Matić je vraća u loptu u sredinu, na koju natrčava Jovanović i postiže gol, nakon čega je usledikla velika radost domaćina. Gosti nisu ni krenuli sa centra, a „kažnjeni su još jednom“: iskusni Drinić, dobija drugi drugi žutu, odn. crveni karton. Do kraja utakmice, nakjon centaršuta Josimova, Matić propušta kolosalnu šansu: nakon skok-šuta pogadja Nastića. I kada su svi mislili da će domaćin uknjižiti bodove, usledio je „hladan tuš“ u poslednjim trenucima. Samo je minut delio domaćina od pobede. Nakon jedne dubinske lopte u kazneni prostor domaćina i starta Lakićevića nad Janićijevićem, sudija Ćeramilac pokazuje na „belu tačku“: siguran izvodjač je bio iskusni Dmitrović U svakom slučaju, domaćin će dugo pamtiti utakmicu protiv Sloge: kako zbog propuštenih prilika, tako i po sudjenju Ćeramilca, odn. po (ne) dosudjenim penalima.

Strelci: 1:0 Petković u 35, 1:1 Drinić u 46, 2:1 Jovanović u 70, 2:2 Dmitrović u 90. minutu iz penala. Pećinci- Sportski centar „Suvača“.Gledalaca: 400. Sudija: Radovan Ćeramilac (Beograd) 6. Pomoćnici: Miloš Miškeljin 6 i Miroljub Petković (svi iz Beograda) 6. Žuti kartoni: Čordašić i Lakićević (Donji Srem), Mladenović, Milovanović i Drinić. Crveni karton: Drinić (70. minut). Igrač utakmice: Miša Petković.

DONJI SREM: Starčević 7,5, Tošić 7 (od 68. minuta Matić 7), Josimov 7,5, Vukobrat 7,5, Lakić Pešić 7,54, Bukorac 7,5, Petković 8, Zeljko 7,5 (od 59. minuta Ašćerić 7), Jovanović 8, Čordašić 8, Lakićević 7,5.

SLOGA: Nastić 7,5, Mladenović 7, Milovanović 7, Miletić 7, Radosavljević 7,5, Dmitrović 8, Gobeljić 8, Vulić (od 79. minuta Andjelković), Drinić 7, Janićijević 7,5, Djordjević 7, (od 84. minuta Mijatović).