KMF Crvena zvezda ubedljivo do desete pobede

Futsaleri Crvene Zvezde na najbolji način su startovali u prolećnom delu prvenstva Srbije, ubedljivim trijumfom nad KMF Jastrebac u Hali sportova "Ranko Žeravica" – 6:0 (3:0). Crveno beli su tokom celog toka meča kontrolisali dešavanja na terenu, a rezultat je već u prvih 20 minuta mogao biti mnogo ubedljiviji.

Imali su nekoliko prilika izabranici Miloša Alilovića pre vodećeg gola, koji je delo Davora Popovića nakon solo prodora u 8.minutu. Izdržao je duel sa protivničkim igračem, izgradio poziciju i rezantnim udarcem otvorio goleadu na Novom Beogradu. I pre drugog gola ređale su se prilike pred golom Jastrepca: Petrov, Tales, Stanojević… sve do 13.minuta kada je Nikola Rnić, posle kombinacije sa Stanojevićem, duplirao prednost crveno belih. Vrlo brzo je jesenji šampion postigao i treći gol, nepuna dva minuta kasnije, Strahinja Petrov je egzekutor, a novajlija Andreja Stojčevski asistent, nakon sjajnog pasa Zvezdinog kapitena Marka Perića, 3:0 posle prvog perioda igre.

U nastavku, Zvezda je postigla još tri gola. Istakao se prelepim pogotkom, svojim drugim na meču, Strahinja Petrov za 4:0 u 27.minutu. Kontranapad Crvene Zvezde je započeo upravo Petrov, sproveli su u delo kapiten Marko Perić i asistent Bojan Popović, a reprezentativac Srbije atraktivno završio panenkom i matirao golmana gostiju iz Blaca. Peti gol je postigao Brazilac Tales u 32.minutu, asistent je bio Rnić iz kornera, a konačan rezultat postavio je minut kasnije Andreja Stojčevski i tako krunisao odličnu rolu na debiju u dresu Crvene zvezde, uz asistenciju Simeuna Kopanje za 6:0.

U narednom kolu Zvezda dočekuje ekipu KMF Zemun Samo Pravo.