Čudesan preokret Lidsa za prvo mesto, Notingem nikad bliži eliti

Fudbaleri Lidsa savladali su Milvol sa 3:2 u 29. kolu Čempionšipa te su preuzeli lidersku poziciju.

Meč je veoma loše počeo za tim Marsela Bijelse. Golovima Hačinsona i Valasa iz penala, gosti su poveli sa 2:0. Do kraja prvog poluvremena čuvali su prednost i djelovalo je da idu sigurno ka pobjedi. Međutim, za 20ak minuta u nastavku, domaći dolaze do čudesnog preokreta. Prvo je Bamfort smanjio na 2:1. Potom je Pablo Hernandez pogodio za 2:2. Z atri boda Lidsa pogodio je Bamfort.

Lids je preuzeo prvo mesto na tabeli jer je Vest Bromvič izgubio u Kardifu. Paterson je doveo domaće u vodstvo da bi Ostin donio Vest Bromu izjednačenje. Pobedu domaćima donio je Temlin.

Lids ima 55 bodova, VBA 53 a Notingem, koji je savladao Brentford u gostima sa 1:0, sada ima 51 bod.