Zrenjaninci idu dalje

Banaćani nastavljaju trku u kupu

Zrenjaninci su se revanširali Bečejcima za prvenstveni poraz u osmini finala futsal kupa Vojvodine i obezbedili nastavak takmičenja. U subotu će igrati u Novom Bečeju protiv Tise, koja je u Kikindi savladala vojvođanskog ligaša rezultatom 4:2.

Stiče se utisak da Bečejcima i nije bilo stalo da nastavka takmičenja u kupu, jer nisu igrali u kompletnom sastavu, a na golu je debitovao mladi Stefan Novakov i nije se proslavio, jer je za 14 minuta primio pet golova. Banaćani su znalački iskorstili njegovo neiskustvo i stekli opipljivu prednost već u prvoj trećini utakmice (5:2).

Ulaskom u igru iskusnog golmana Save Vadaskog, domaćin je zaigrao sigurnije i u finišu ozbiljno pripretio da izjednači, ali je, kao i tokom čitave utakmice, golman gostiju Đuro Rodić u poslednjih nekoliko sekundi sačuvao svoju mrežu i s končanih 6:7 se izbeglo izvođenja penala.

Bečej - SAS   6:7  (3:5)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca 70. Sudije: Đoka Simendić (Mol) i Vladimir Tošić (Novi Sad). Strelci: Vorgučin u 4, 38, Ćulum u 12, 32, Arvaji u 18, 40. minutu za Bečej, a Milićev u 4, 29, Lojpur u 7, 8, Aranitović u 9, 24, Jevremov u 13. minutu za SAS. Žuti kartoni: Vorgučin, Mandadžić (Bečej), Rodić (SAS). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 5 (1+4), SAS 4 (4+0).

Bečej: NOVAKOV (jedna odbrana) 5, KOBILJSKI 6, ĆULUM 7, VORGUČIN 7, ARVAJI 7, Arđelan 6, Golub 7, Dražić 6, Vadaski (11 odbrana) 7, Dabižljević 6,5, Mandadžić 6.
SAS: RODIĆ (13 odbrana) 8, MILIĆEV 7, ŽIVANOV 6, ARANITOVIĆ 7, DELIĆ 7,5, Lojpur 7, Mandić 6, Jevremov 6,5, Šarenac 6.