Zvijezda 09 zaustavila Bordo tim u Ugljeviku

Fudbaleri Zvijezde 09 i Sarajeva rezultatom 1:1 su remizirali u susretu 19. kola Premijer lige BiH.

Po vrlo lošem terenu koji je onemogućio igranje previše kvalietnog fudbala, Zvijezda 09 i Sarajevo su danas spustili zavjesu na svoju polusezonu.

Oba tima su u duel ušla sa željom da osvoje bodove, a i jedni i drugi su imali kadrovske probleme, koji su mnogo više bili izraženi po pitanju Sarajeva, koje je igralo bez velikog broja standardnih prvotimaca.

Nije se to od ranog dijela meča osjetilo, Sarajevo je uspjelo nametnuti se i preuzeti kontrolu sredine terena, a u šestoj minuti je moglo doći do vodstva, kada je glavom šutirao Gedeon Guzina poslije odličnog ubačaja Slobodana Milanovića.

Ipak, njegov udarac je odbranio golman domaćeg tima Strahinja Manojlović, no tada se očekivalo da će Sarajevo nastaviti sa intenzivnim napadima kroz cijeli meč, a kako je vrijeme odmicalo, utakmica je postajala sve uravnoteženija i oba tima su pravila ogroman broj grešaka.

Brzo su i jedni i drugi odustali od napada po zemlji i pokušavali su preskakanjem igre prići što bliže protivničkom golu, što je bio čak i logičan pristup, no takva igra obično donosi mnogo grešaka, koje su s obje strane bile mnogo učestalije nego obično.

Do kraja poluvremena, Zvijezda je tek dva puta prijetila nakon pokušaja Stjepanovića i Đelmića, a Sarajevo je imalo još nekoliko polušansi, ali nijednom nije ozbiljno prijetilo golu Strahinje Manojlovića.

Tek što je krenuo drugi dio meča, utakmicu je na glavu "prevrnuo" pogodak Ognjena Đelmića. Tri puta su gostujući fudbaleri ostavili previše prostora domaćima, a treći put je tu grešku ekipa Adnana Zildžovića iskoristila. Ognjen Đelmić je šutirao sa velike distance i pogodio za veliku radost domaćih igrača.

Na lošem terenu i sa defanzivnim protivnikom kakav je Zvijezda bila nakon vodećeg gola, Sarajevo je pred sobom imalo vrlo tešku poziciju. Organizovao je domaći tim nekoliko solidnih napada, a najveću šansu je imao Mersudin Ahmetović kojeg je odlično proigrao Guzina u 54. minuti. Šutirao je iz okreta pored gola.

Potom je i Oremuš glavom šutirao pored gola, da bi Velkoski u 58. minuti u odličnoj poziciji pokušao proigrati Guzinu, umjesto da sam šutira, čime je gostujući tim propustio veliku šansu za poravnanje.

Taman kad je pritisak Bordo tima počeo jenjavati, Sarajevo dolazi do pogotka. Handžić je oboren u kaznenom prostoru domaćeg tima, a Mersudin Ahmetović je bio siguran izvođač jedanaesterca.

Sarajevo je pokazalo mnogo želje da u finišu meča dođe do poravnanja, ali domaći su se dobro branili, i Sarajevo, iako je često boravilo na protivničkoj polovini, nikako nije moglo ozbilnije zaprijetiti golu.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, pa je Sarajevo osvojilo samo jedan bod protiv davljenika. Sarajevo sada ima 36 bodova, a Zvijezda ukupno osam.

FK Zvijezda 09 - FK Sarajevo 1:1 (0:0)
Stadion: Gradski stadion u Ugljeviku