01.12.2019 sdsport.rs

Treća uzastopna pobeda Smederevo Carine

Odbojkaši Smederevo Carine pobedili su u šestom kolu Prve lige Srbije ekipu Železničara iz Beograda sa 3:0, po setovima 25:18, 25:16 i 25:18. Smederevci su za 67 minuta opravdali ulogu favorita i sa pola gasa stigli do treće uzastopne pobede koja ih je odvela na treću poziciju na tabeli iza Borca i Spartaka iz Ljiga.

Beograđani su pokušavali da pruže što jači otpor favorizovanom domaćinu, ali nisu imali ni promil šansi u Dvorani "Smederevo". Nezaustavljivi Petrović, odlični na mreži Stojičić i mladi Spasojević, a u polju sve bolji mladi Kovač odigrali su utakmicu gotovo bez greške. U drugom setu bilo je malog opuštanja posle vođstva ekipe Dušana Kalinića od 7:0, što su Beograđani iskoristili da se primaknu na tri poena zaostatka 8:5. Usledio je tajm aut i veoma brzo nakon toga stvari su došle na svoje mesto. Treći set bio je samo formalnost jer su se gosti predali.

"Čestitam odbojkašima Smederevo Carine na pobedi. Tradicionalno teško igramo protiv njih. Meni se čini da se domaćini nisu ni oznojili. Mi smo stvarno loše odigrali, imali smo mnogo grešaka u svim linijama tima i čini mi se da moji igrači danas nisu znali gde su došli" – bio je vrlo samokritičan posle utakmice trener Železničara Srđan Stevanović.

Trener smederevskih odbojkaša Dušan Kalinić zadovoljan je pobedom, ali smatra da je u pojedinim fazama utakmice dolazilo do opuštanja njegovih igrača.
"Ovo sam očekivao jer bi svaki drugi rezultat osim naše maksimalne pobede bio veliko iznenađenje. Ovo je treća pobeda u nizu, a u poslednja tri kola
ovog dela sezone igramo sa ekipama iz donjeg dela tabele. Bitno je do kraja ovog dela šampionata odigramo kako znamo i umemo i možemo seriju da nastavimo na šest uzastopnih pobeda. Sledi nam gostovanje u Novom Sadu i okršaj sa istoimenim timom koji je filijala Vojvodine. Mlada su ekipa ali mislim da će sve zavisiti od nas"