Derbi Kadetske lige pripao Partizanu

Kadeti Crvene zvezde poraženi su u utakmici 16. kola Kadetske lige Srbije u okršaju sa Partizanom rezultatom 1:0. Izabranici Marka Neđića posle deset vezanih pobeda doživeli su poraz od ekipe Partizana. Iako su bili mnogo dominantniji, naročito u prvom delu, tri boda su ostala na Teleoptiku.

Prvo poluvreme Zvezda je otvorila odličnom prilikom za Jovana Mituljikića u 2. minutu, ali je vratar domaćih bio brži i pokupio loptu. U 7. minutu Đurić je posle solo prodora uputio snažan, ali neprecizan udarac. Sledeća prava prilika na meču bila je za Kneževića u 15. minutu, koji je probao da iskoristi dodavanje Stankovića, međutim udarac Zvezdinog napadača sa ivice šesnaesterca je otišao pored gola. U 18. minutu Partizan je imao stopostotnu priliku, kada je Krstić obišao vratara i šutirao na prazan gol, ali je David Petrović stigao do lopte i otklonio opasnost.

Igrao se 26. minut kada se Lazetić sjajno snašao u šesnaestercu domaćih i okrenuo Obradovića, koji ga tom prilikom ruši na zemlju, a sudija Široki opravdano pokazuje na belu tačku. Kapiten ekipe Andrej Đurić je preuzeo odgovornost, ali je njegov nedovoljno jak udarac ukrotio Gočmanac. U 34. minutu je veliku priliku imao Marko Lazetić. Izašao je sam pred golmana Gočmanca, obišao ga i šutirao u praznu mrežu, ali je Obradović stigao do lopte i sa gol linije je izbacio u korner. Do kraja poluvremena Zvezda je konstantno napadala i bila mnogo bolji rival, ali nije bilo gola.

Drugi deo meča započet je organizovanom igrom Zvezdinih kadeta, kada su probali preko krilnih igrača da dođu do konkretne šanse za gol, ali su domaći defanzivci pravovremeno intervenisali. U 57. minutu Partizan je došao do vođstva. Posle centaršuta iz kornera Obradović je bio najviši u skoku i glavom savladao golmana Ćopića za 1:0. Probao je Stanković da poravna rezultat u 62 minutu odličnim udarcem sa leve strane, ali je Gočmanac neutralisao i ovaj pokušaj.

Usledio je period lošije igre i jednih i drugih, bez završnog pasa, osetio se i mali umor kod igrača. Zvezda preko Lazića i Brankovića kreira napade, ali bez konkretnog šuta na gol. U 81. minutu odličan udarac Brankovića sa 18 metara ponovo je neutralisao Gočmanac i bio je najzaslužniji što u mreži Partizana nije bilo golova. Vlahović je u 83. minutu izašao sam pred Ćopića, ali se Zvezdin čuvar mreže istakao sjajnom intervencijom. Domaći su odugovlačili u poslednjim minutima meča, pa Zvezda nije imala previše vremena za napade. U nadoknadi vremena Branković je iz slobodnog udarca pogodio prečku, lopta se odbila ka petercu, ali u toj gužvi Zvezdini napadači nisu uspeli da se snađu i postignu pogodak.

Iako su Zvezdini kadeti poraženi u duelu sa večitim rivalom i dalje se nalaze na prvoj poziciji Kadetske lige Srbije sa 40 osvojenih bodova, dok se Partizan nalazi na drugom mestu sa 36 bodova.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA  1:0 (0:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Zoran Široki. STRELAC: Obradović 57.min (Partizan).
Partizan: Gočmanac, Bojat, Jevtić, Stanković, Obradović, Ilić, Jovanović (Ostojić), Petković (Mulić), Krstić (Milovanović), Petrović (Đorđević), Mićić (Vlahović).
Crvena zvezda: Ćopić, Krstić, Radojević (Lazić), D. Petrović, Đurić, Miletić, Ćurić (N. Mituljikić), Stanković (Borović) , Lazetić, J. Mituljikić (Branković), Knežević (B. Petrović).

Partizan 1 : 0 Crvena zvezda
Real Niš 1 : 0 Spartak ŽK
OFK Vršac 0 : 1 Teleoptik
Apolon 4 2 : 1 Vojvodina
Brodarac 3 : 0 Čukarički
Zemun 4 : 1 Kiker