Pobeda plavo-belih za kraj polusezone

Igrači OFK Beograda su pobedom zatvorili jesenju polusezonu. Golovima najboljeg strelca, Andreje Lazovića, Romantičari su slavili rezultatom 2-1. Ova utakmica je takođe imala poseban značaj i zbog verne "Plave unije" koja je spektaklom obeležila četvrt veka svog postojanja i bodrenja našeg OFK Beograda.

Plavo-beli su do vođstva došli već u 10. minutu utakmice kada je, nakon pasa Nedeljkovića, Lazović u karakterističnom prodoru došao ispred gola Obrenovčana i savladao golmana Jadranina.

Samo deset minuta kasnije, gosti su poravnali rezultat preko Petrovića koji je postigao lep gol sa nekih 18 metara. Na pauzu se otišlo sa po jednim postignutim golom.

U nastavku igre gledamo utakmicu bez previše šansi, a u samom finišu Ofkovci su konkretni. Nakon nekoliko prilika i dobrih akcija pred golom gosta, u 92. minutu Lazović, nakon gužve i prave opsade gola Radničkog, koristi odbijenu loptu i sa nekoliko metara je šalje u mrežu za veliko slavlje svih Ofkovaca. Lazoviću je ovo 10 postignuti pogodak na 17 odigranih mečeva ove polusezone uključujući i kup-utakmice.

U ovoj godini Romantičarima je ostalo da odigraju još jedan zvaničan meč. U sredu u 13h, u okviru Kupa FSS na teritoriji FSB, Ofkovci gostuju u Zemunu ekipi Milutinca.

OFK Beograd 2 : 1 Radnički (O)
Crvena zvezda 1 : 0 GSP Polet Dorćol
Sremčica 1 : 3 Teleoptik
Jedinstvo 4 : 1 TEK Sloga
BSK Borča 4 : 3 Stepojevac Vaga
OFK Mladenovac 0 : 0 IMT
Radnički (NB) 2 : 1 Brodarac
Lokomotiva 2 : 1 Zvezdara