Traktoristi četvorkom ispratili Borčane kući

Lider je u pretposlednjem kolu jesenjeg dela prvenstva dočekao Borčane i ispratio ih kući identičnim rezultatom kao i Surčince prethodnog četvrtka. Međutim nije sve delovalo tako glatko na početku utakmice. Gostujući centarfor Mrđa je već u 5. minutu prošao kroz uspavanu odbranu domaćih i kada je zakoračio u šesnaesterac snažno šutirao, međutim Crnobrnja je bio dobro postavljen i ukrotio ovaj udarac.

Od tog trenutka Traktoristi preuzimaju inicijativu i nakon lepe kombinacije u 9. minutu su mogli doći u vođstvo. Lukić je uposlio Zorića koji neometan šutira sa desetak metara, ovaj put se istakao vratar gostiju svojom intervencijom. IMT je poveo u 17. minutu, dupli pas je odigrao Lukić sa Terzićem koji ga je izbacio samog te sedmici domaćih nije bilo teško da rutinski loptu pošalje u gol.

Na 2:0 je povisio Rakonjac u 28. minutu sjajno zahvativši loptu glavom sa 7-8 metara nakon idealnog centaršuta Džinovića. Igra potom gubi na tempu, gosti dolaze do daha, a njihov najagilniji igrač danas, Mrđa šutira iz okreta u 39. minutu sa peterca, ali je lopta za koji santimetar prohujala kraj stative. Šabanović je u nadoknadi prvog poluvremena pogodio stativu Borčana, a da je bio malo precizniji utakmica je već tada mogla biti odlučena.

Igrao se 61. minut kada dolazi do nesporazuma u odbrani BSK, Čočaj u svom kaznenom prostoru igra rukom i nije bilo dileme kod sudije Kovačevića. Najstrožu kaznu je sigurno izveo Zorić poslavši vratara u jednu, a loptu u drugu stranu.

Gosti preko Čočaja imaju kakvu takvu priliku da postignu počasni pogodak u 74. minutu. Dugo je petljao oko šesnaesterca i na kraju uputio traljav šut koji je bio lak plen za Crnobrnju.  Zbog prigovora gostujući half Kitić u 80. minutu dobija direktan crveni karton i od tog trenutka nastupa furiozan finiš IMT, kada rezervisti dolaze do izražaja. Prvo je Glišić propustio da realizuje tri izgledne prilike u 81, 86. i 89. minutu, a potom se Peralović u poslednjem minutu najbolje snašao u gužvi i ćušnuo loptu sa par metara u gol za konačnih 4:0.

Traktoristi sada imaju 33 boda i u poslednjem kolu gostuju u Mladenovcu, dok BSK nakon tri uzastopna poraza polako klizi ka sredini tabele, a sledećeg vikenda na svom terenu dočekuje davljenika Stepojevac Vagu.

Radnički (O) 0 : 1 Lokomotiva
Zvezdara 2 : 4 Radnički (NB)
Brodarac 1 : 0 OFK Mladenovac
IMT 4 : 0 BSK Borča
Stepojevac Vaga 1 : 5 Jedinstvo
TEK Sloga 0 : 4 Sremčica
Teleoptik 4 : 0 Crvena zvezda
GSP Polet Dorćol 0 : 0 OFK Beograd