Odbojkaši Niša ubedljivo savladali Crvenu zvezdu

pobeda, ok nis, nis, 9 novembar 2019 foto jv vanja keserPobeda za put ka vrhu; foto: JV / Vanja Keser

Sigurnom igrom u polju odbojkaši Niša ostvarili su ubedljivu pobedu rezultatom 3:0 (25:17, 25:19, 25:20) nad aktuelnim osvajačem Kupa Srbije Crvenom zvezdom i tako se popeli na drugu poziciju nakon nekompletnog 6. kola Superlige.

Nišlije su se iskupile za poraz od Mladog radnika u prethodnom kolu i četvrtim trijumfom u sezoni, trećim kod kuće, se približili vodećoj Vojvodini sa bodom zaostatka.

Nakon izjednačenog starta i odmeravanju snaga, Nišlije su serijom 3:0 i poenima Stojkovića, Keite i Ikbajrija povele sa 10:7. Novu seriju od 3:0 vodili su Ikbajri i Stojković (13:8), a pokušala je Zvezda da ugrozi vođstvo domaćina (14:12), ali odgovorili su Jelić i Keita za prednost od 18:13. Uz dva asa Keite i poenom Ikbajrija Niš je osvojio prvi set sa 25:17.

U drugoj deonici Crvena zvezda nijednom nije povela, a poenom Ikbajrija, blokom Stojkovića i asom Keite, Niš je poveo sa 5:2. Ipak, greškama Nišlija, Beograđani su stigli do izjednačenja (5:5), ali poslednjeg u setu. Nišlije nisu imale baš najubedljiviju igru, ali su održavali prednost. Proradio je i blok, pa je do kraja seta Lopar tri puta uspešno blokirao, Stojković jednom, a poen sa servisa upisao je i tehničar Aleksandar Pejčić. Na kraju, vođstvo od 2:0 u setovima donelo je domaćinu dosta samopuzdanja pred, ispostaviće se, poslednji set.

Početak treće deonice obeležili su gosti (3:1), ali su blokom Stojkovića i poenima Lopara, Ikbajrija i Jelića odbojkaši Niša poveli sa 8:6. Gosti nisu više mogli ni do izjednačenja, a greške Zvezde i sigurni poeni domaćih igrača doneli su Nišu prednost od 16:11. Tajm-aut je malo "probudio" Beograđane koji su došli na minus 2 (17:15), a onda je pauzom uzvratio trener domaćih i sa dva poena Keite i dve greške Zvezde, Niš je poveo sa 21:15. Bilo je to ključno u ovom setu, pa su dvema greškama u finišu crveno-beli omogućili su Nišlijama meč-loptu koju su iz drugog pokušaja iskoristili nakon servi-greške Tadića.

Nišlije imaju 4 pobede i dva poraza i trenutno su na drugoj poziciji na tabeli, a u narednom kolu igraju u Subotici protiv Spartaka.

: Meljanac 5, JeZVEZDA CRVENA

NIŠ: Lopar 6 (3 bloka), Pejčić 1 (1 as), Nikić, Jović (libero), Milovanović, Keita 18 (3 asa), Stojković 8 (4 bloka), Ikbajri 12 (1 blok, 1 as), Jelić 5, Živanović, Jovanović, Tokić.

Niš, hala "Čair". Sudije: Đorđe Zelenović i Savo Kovačević.

NIŠ - CRVENA ZVEZDA 3:0 (25:17, 25:19, 25:20)

vtić (libero), Petković 2, A. Nikolić, Tadić 7, U. Nikolić 4, Popović, Fet, Nejić 10, Dodić 7, Pavlović 2, Andonović.

Jedinstvo (SP) 0 : 3 Spartak (Su)
    Niš 3 : 0 Crvena zvezda
    Radnički 3 : 2 Mladi radnik
    Partizan 2 : 3 Novi Pazar
    Ribnica 0 : 3 Vojvodina NS Seme