Ajaks isputio plus 3

Borusija, Dortmund

Fenomenalno veče u Ligi šampiona. Na šest utakmica četvrtog kola u večernjem terminu vidjeli smo 27 golova, od toga čak osam u Londonu.

Imao je Ajaks velikih 4:1 na Stemford Bridžu, ali je Čelsi uspio da izvuče bod, 4:4. U toj grupi još jedan sjajan meč, Lil je vodio na Mestalji na poluvremenu 1:0, na kraju veliki preokret Valensije i pobjeda od 4:1. Čelsi, Ajaks i Valensija imaju po 7 bodova i sigurno da nas očekuje velika borba za jedno od prva dva mjesta u grupi.

U derbiju večeri, takođe fenomenalan meč u Dortmundu. Inter je krenuo silovito, na pauzu otišao sa 2:0, ali se domaćin nije predavao pa je na kraju stigao do pobjede od 3:2. Barsa je ranije igrala samo 0:0 sa Slavijom, a Katalonci i Njemci su se izdvojili na vrhu grupe.

Aktuelni šampion se mučio protiv Genka, a pbjedu Liverpulu od 2:1 donio je Čemberlejn u drugom poluvremenu. Iznenađenje smo vidjeli u Napulju, ponovo je za Salzburg pogodio Haland, a bod domaćinu donio je Lozano.

Važnu pobjedu u trci za nokaut fazom upisao je Lion koji je bio bolji od Benfike 3:1. U popodnevnom terminu Lajpcig je savladao Zenit 2:0.