Neizvesno kraj Tise

Vodila se žestoka borba kraj Tise

Ovosezonska premijera kraj Tise opravdala je očekivanja malobrojnih ljubitelja odbojke u Bečeju. Obilovala je, pre svega, dramatičnošću i neizvesnošću oko rezultata, bilo je i lepih poteza, a nisu izostale ni greške. Na kraju su se, ipak zasluženo, radovali domaćini, a  gostima ostaje za utehu osvojeni bod. Novosađani su dva puta vodili, ali je pobeda pripala Bečejcima rezultatom 3:2 (23:25, 25:21,22:25, 25:22, 15:13). Uostalom, ukupan zbir poena je 110:106 u korist momaka sa Tise i iz tog razloga je ispravna konstatacija da su zasluženo slavili. Ali, pohvale idu i jednima i drugima za viđeno u dva sata, koliko je utakmica trajala.

Mada su u prvom setu Bečejci do polovine vodili (13:11), Novosađani su tad napravili seriju 5:0 i preuzeli vođstvo. Smogli su domaći snage da izjednače na 21:21, ali su u finišu igrači Dunav voleja bili smireniji i poveli sa 1:0 u setovima. U drugom setu su Bečejci sve vreme vodili i izjednačili na 1:1 u setovima. Imali su domaći odbojkaši rezultatsku prednost i u trećem setu, ali posle šestog izjednačenja (18:18) voda je prešla na vodenicu gostiju i oni su poveli sa 2:1 u setovima. Četvrti set je imao samo jedno izjednačenje (16:16), a svi ostali rezultati su bili na strani Bečejaca i to je značilo da niko neće ostati bez boda. Ostala je samo dilema kako će se plen podeliti.

U taj breku, mada je upola kraći, bilo je šest izjednačenja. Iako su domaći poveli sa 2:0 i 5:3, na menjanju strana gosti su vodili sa 8:7. Izgledalo je da će kraj Tise ostati samo utešni bod, jer su gosti poveli sa 10:7, pa 13:10. Međutim, smogli su Veselin Džigurski i drugovi snage i serijom 5:0, od kojih je poslednji poen smečom osvojio Nebojša Milovac, stigli do pobede od 3:2 i osvojena dva boda.

Iako je samo stotinak navijača bilo na tribinama, s obzirom da se igralo na prvoj trećini dvorane stvoren je prijatan ambijent i u potrebnim trenucima domaći su imali zavidnu podršku sa tribina, koja ih je nosila do pobede.

Bečej - Dunav volej   3:2 (23:25, 25:21, 22:25, 25:22, 15:13)

Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža. Gledalaca: 100. Sudije: Stevan Tanasković iBorislav Pantić (obojica iz Novog Sada).

Bečej: M. Rakić, Gajičić, Vojnović, Bašić, Vejinović, Brkić, Đ. Rakić, Koković (l), Milovac, Džigurski.

Dunav volej: Surla, Švraka, Medan, Galić, Rašković, Makić, Lečić, Has (l), Jović.

Bečej 3 : 2 Dunav Volley
Sombor 3 : 1 Mladost (BP)
Vojvodina NS Seme 2 1 : 3 Kulpin
Partizan 3 : 1 Mladost (NP)
Proleter 1 : 3 Srem Eaton