Vojvodina rutinski slavila, osvojila duple bodove protiv Naisa

Uroš Vasić Nais vaterpoloU niškom sastavu najefikaniji bio je Uroš Vasić, sa 2 postignuta gola, svi ostali su dali po jedan; foto: Vanja Keser

U svakom kvartalu meča 7. kola Regionalne A2 lige Vojvodina je bila bolja i još jednom dokazala koliko je teško parirati joj na bazenu "Slana bara". Novosađani su savladala niški Vaterpolo klub Nais sa 13:8 i tako ga vratili korak unazad - na 5. poziciju na tabeli, među grupu od 3 ekipe sa istim brojem bodova.

U prvom delu prve deonice ekipe su bile izjednačene, ali je u drugom delu "Voša" vezala dva gola i povela sa 3:1. U drugom delu za jedan gol bio je bolji domaćin, pa je na poluvreme otišao sa prednošću od 6:3.

Treća deonica bila je najefikasnija - u dva navrata Nišlije su se primicale na 2 gola zaostatka za svojim rivalima, ali su sa dva gola u poslednjem minutu poveli sa 10:6, pred poslednju deonicu.

U poslednjem kvartalu su timovi bili prilično ujednačeni, ali su za nijansu bili bolje Novosađani, osvojili četvru četvrtinu sa 3:2 i 13:8 za kraj.

Već u sredu, 30. oktobra, Nais će odigrati sledeći meč, pošto će dočekati ekipu Vukovi sa Novog Beograda u osmini finala Kupa. Naredne subote igraće i narednom kolo Regionalne A2 lige, kada će doćekati Zemun.

Sada je niški sastav 5. na tabeli Regionalne A2 lige i najbolje je plasiran od 3 ekipe koje imaju po 12 bodova.