Aleksinački Napredak upisao pobedu na strani, savladan Metalac u Valjevu

Konstantin Napredak košarka Važna pobeda u sezoni; foto: JV / Vanja Keser

Prvu pobedu u gostima košarkaši aleksinačkog Napretka ostvarili su u Valjevu pobedom nad Metalcem 71:61 (9:20, 21:14, 27:13, 14:14) u 4. kolu Košarkaške lige Srbije. Uz tri pobede i poraz Aleksinčani, najprijatnije iznenađenje KLS-a, zauzimaju petu poziciju.

Osim prve četvrtine, koju su obeležili promešeni ziceri i slobodna bacanja, košarkaši iz Aleksinca nametali su svoj ritam i sigurnom partijom došli do važne pobede u Valjevu, gradu sa tradicijom u košarci.

Početkom druge četvrtine trojkom Anđušića domaći igrači su imali i 14 poena prednosti (23:9). A onda je ekipu Napretka poveo Raičević i serijom 20:4 aleksinački košarkaši su preokrenuli i poveli (29:27).

Početak drugog poluvremena obeležili su gosti sa juga Srbije i u jednom trenutku imali 13 poena prednosti (57:44). Košarkaši Metalca su pokušavli trojkama da uhvate priključak, ali je Napredak nastavio svoju igru i polako privodio meč kraju.

Sa 18 poena i 14 skokova najefikasniji u timu Napretka bio je Slaviša Bogavac, dok je Aleksandar Ilkić ubacio 16 poena. Aleksa Stepanović je u redovima Metalca bio najefikasniji sa 17 poena, a Toma Vasiljević je dodao 14 poena i 11 uhvaćenih lopti.

Trener Napretka Nebojša Raičević bio je zadovoljan prvom pobedom na strani.

Uvek je lepo doći u Valjevo, znamo sa kakvim se problemima Metalac suočava od starta sezone. Rekao sam igračima da moramo biti strpljivi, što nije bilo slučaj u prvoj četvrtini. Ipak, u nastavku smo došli do svoje igre i uspeli da zaustavimo njihove udarne igre Vasića i Tomaševića. Ne želim da izdvajam pojedince, ali mislim da su Dimitrije i Ilikić zaista defanzivno bili odlični i doprineli pobedi. Zahvaljujem se na gostoprimstvu i trudićemo se da uzvratimo istom merom u Aleksincu - kaže Raičević.

Sa tri pobede i porazom Napredak je na petoj poziciji, a u subotu, 2. novembra u Aleksinac stiže beogradski Dinamik sa istim skorom.

Tamiš 78 : 72 OKK Beograd
OKK Novi Pazar 100 : 66 Kolubara LA 2003
Vojvodina 92 : 94 Vršac
Metalac 61 : 71 Napredak
Dynamic 94 : 82 Zlatibor
Sloboda 97 : 78 Dunav
Borac 105 : 67 Mladost