Čempionšip: Bilićev VBA čuva vrh, veliki preokret Prestona

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona sačuvali su prvo mjesto nakon 14. kola Čempionšipa. Ekipa Slavena Bilića odigrala je 2-2 sa Čarltonom, što je bilo dovoljno za ostanak na prvom mjestu.

Vest Brom je bolje otvorio susret. Bolju igru krunisali su vodstvom a strijelac je bio Filips. Gosti bolje otvaraju nastavak susreta i preko Bouna dolaze do 1-1. Ferguson potom dobija crveni i domaći su se našli u problemu. Ipak, golom Robson Kanua, VBA dolazi do vodstva. Pun plijen sačuvali nisu a bod gostima donio je Kulen iz penala.

Preston je nastavio da prati VBA. Oni su na svom terenu savladali Belkburn sa 3-2. Meč nije počeo dobro za domaće jer je Blekburn na poluvremenu imao velikih 2-0. Prvo je autogol postigao Rud a do 2-0 Blekburn dolazi preko Galahera došao do vodstva nakon prvog poluvremena. U nastavku susreta preokret. Golovima Barkhuzena, Džonsona i opet Barkhuzena, domaći dolaze do velikog preokreta i pobjede 3-2.

U derbiju Jorkšira, Šefild Vensdej i Lids su odigrali 0-0.

VBA je prvi na tabeli sa 27 bodova dok Preston i Lids imaju po 25.