22.10.2019 V. Jankov

Vojvođanski derbi opravdao očekivanja

Ovako je Sava Vadaski četiri sekunde pre kraja zaustavio kazneni udarac

Vojvođanski derbi je po svim elementima futsala, dramatičnosti posebno, opravdao očekivanja gladalaca. Bečejci su, posle skoro pet godina, zasluženo pobedili Zrenjanince u utakmicama za bodove i tako vezali četiri pobede u aktuelnoj drugoligaškoj sezoni. Odmah valja dodati da se imali dodatni motiv za trijumf, koji su podarili treneri Igoru Šošu. Naime, trener mladića sa Tise je na putu ka Bečeju doživeo saobraćajni udes i umesto na utakmicu, završio u novosadskom Urgentnom centru.

Predvođeni sa klupe doskorašnjim trenerom Goranom Strajnićem, Bečejci su dobro otvorili utakmicu i relativno brzo poveli sa 2:0. Što rezultat u ovom periodu nije bio ubedljiviji, „krivac“ je, između ostalih, kapiten Kobiljski, koji dvadesetak sekundi pre zvuka sirene nije sa metra od gola realizovao uspešanu akciju saigrača. Međutim, valja istaći da je u ovom periodu golman domaćih Vadaski odbranio, čak, deset šuteva ka njegovom golu, što samo dokazuje da Banaćani nisu bili u podređenom položaju.

Što su propustili u prvom poluvremenu, Zrenjaninci su preko visokog Delića materijalizovali već u prvom minutu nastavka. Tad se rasplamsala borba. Smenjivali su se brzi napadi, a Dražić je u 25. minutu promašio „zicer“ i priliku da se Bečejci rezultatski odlepe. Međutim, ispravio je grešku dva minuta kasnije pogotkom iz slobodnog udarca. Nije to demoralisalo Banaćane. Naprotiv. Krenuli su još energičnije i Novković je u 31. minutu smanjio, a Radenković u 37. minutu anulirao vođstvo domaćina. Posle šest šuteva iz igre u golmana Rodića, Srđan Golub je minut kasnije promenuo način završetka napada i ispod Rodića poslao loptu u mrežu za 4:3. Zaigrali su Zrenjaninci tad na sve ili ništa bez golmana. Umalo da im se to osveti, jer je Arđelan pedesetak sekundi pre kraja pogodio stativu. Time se ne završava, već počinje drama kraj Tise.

Četiri sekunde pre kraja, na sredini terena kod aut linije Stanić pravi prekršaj, koji je u nagomilavanju bio šesti i usledio je kazneni udarac sa deset metara za Zrenjanice. Visoki Delić je šutirao, a maestralni Sava Vadaski odbranio i doneo neopisivu radost saigračima i navijačima. Vest je odmah prosleđena treneru sa željom da se što pre oporavi i pridruži im se na putu novih trijumfa.

Bečej 2003 – SAS   4:3  (2:0)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 150. Sudije: Miloš Jocović (Novi Sad), Bojan Graovac (Ruma), Marjan Sarka (Vršac). Strelci: Korać u 4, Ćulum u 9, Dražić u 27. i Golub u 38. minutu za Bečej 2003, a Delić u 21, Novković u 31. i Radenković u 37. minutu za SAS. Žuti kartoni: Korać (Bečej 2003), a Lojpur, Rodić i Tomin (SAS). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 11(5+6), a SAS 7(4+3).

Bečej 2003: VADASKI (15 odbrana) 9, DRAŽIĆ 7,5, KORAĆ 7,5, STANIĆ 7, GOLUB 8, Ćulum 7, Arđelan 7, Kobiljski 6,5, Vorgučin 7, Arvaji 6,5, Lazetić -, Novakov -.

SAS: RODIĆ (12 odbrana) 8, ARANITOVIĆ 7, TOMIN 7,5, RADENKOVIĆ 7, DELIĆ 7,5, Lojpur 6,5,Milićev 6, Živanov -, Mandić 6, Adamov 6,5, Vukoje 6,5, Novković 7, Šarenac 7.

Bečej 4 : 3 SAS
Radnički 2010 4 : 5 RB
Ivanjica 4 : 3 Konjarnik
Banjica 2 : 3 Tisa
Sopot 3 : 1 Zufo
Smederevo 6 : 2 Metalac Kolorado