Mladost Brodarca bolja od Mokrolužana

Krenulo je loše po Brodarac. Već u 2. minutu centarfor gostiju Jović je prihvatio jednu dubinsku loptu u šesnaestercu, obišao vratara i poslao je u mrežu. Domaći su brzo došli sebi i izjednačili već u 11. minutu. Danas agilni Karaklajić je prodro po levoj strani i ubacio prizemnu loptu paralelno sa golom na koju je nespretno reagovao Ateljević zakačivši je tako da je odsela u golu.

Brodarac nastavlja sa ofanzivom i posle slobodnog udarca u 18. minutu Aleksić se lepo ubacio i šutirao glavom kraj same stative. Neka 2 minuta kasnije nakon lepog centaršuta Stajića, Jovan Ilić hvata poluvolej na desetak metara od gola i loptu šalje pravo vrataru u naručje. Do kraja poluvremena još jednom Ilić u 30. i Puzović u 32. minutu su šutevima sa distance pokušali da postignu pogotke, ali bezuspešno.
Posed lopte i inicijativa su i u drugom poluvremenu na strani domaćih, a u 53. minutu se Bacanović prošetao kroz odbranu gostiju i savladao vratara poslavši loptu ispod njega. Već u 62. minutu 3:1, Karaklajić je predriblao 2 odbrambena igrača i kao na tacni poslužio Injca, koji je samo poturio nogu za potvrdu gola.

Karaklajić potom propušta dve lepe prilike u 76. i 78. minutu i kako obično biva stiže kazna. Svoj drugi gol na današnjoj utakmici za goste postiže Jović u 81. minutu, kada ga je lepo petom proigrao Tošić, a on rezantnim udarcem sa ivice kaznenog prostora loptu poslao u sam ugao.
Do kraja utakmice gosti su bezuspešno pokušavali da izjednače, a tačku na pobedu je iz kontranapada mogao staviti Karaklajić u 85. minutu, ušavši sa krila poslao je oštar šut, ali vratar Milojević je sačuvao svoju mrežu.

BRODARAC - CRVENA ZVEZDA (MML) 3:2 (1:1)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA 100. GL.SUDIJA: Vasiljević Miloš. POM.SUDIJE: Hrutka Marko i Penčić Milan. STRELCI: Karaklajić 11.min, Bacanović 53.min i Injac 62.min (Brodarac), Jović 2. i 81.min (Crvena Zvezda MML). ŽUTI KARTONI: Stajić, Puzović i Kojić (Brodarac), Jelić (Crvena ZvezdaMML).
BRODARAC: Simić, Janković, Stajić, Aleksić, Nikolić, Puzović (Miladinović), Bacanović, Injac (Vukosavljević), J.Ilić, Karaklajić, Kojić (L.Ilić).
CRVENA ZVEZDA (MML): Milojević, Arsović, Ateljević, N.Gajić, Petković (Vasić), F.Gajić, Kovačević, Maksimović, Jović, Jelić (Tošić), Vukojević (Vujević).

Radnički (O) 1 : 1 OFK Mladenovac
Radnički (NB) 0 : 2 BSK Borča
Lokomotiva 1 : 1 Jedinstvo
Zvezdara 2 : 1 Sremčica
Brodarac 3 : 2 Crvena zvezda
IMT 2 : 0 OFK Beograd