Niški vaterpolisti u Splitu savladali bivšeg prvoligaša POŠK

vaterpolo NaisTreća pobeda u 5 kola; foto: Vanja Keser

U prošlom kolu je Nais loš početak meča koštao pobede, a u ovom ga je upravo dobar start duela doveo do izuzetno važnog trijumfa. Niški vaterpolisti su rezultatom 14:12 u Splitu savladali ekipu POŠK, koja je prošle sezone ispala iz najjačeg prvenstva na Jadranu, a do sada je u Regionalnoj A2 ligi samo jednom izgubila.

Iako se tokom prve deonice igralo gol za gol, vaterpolisti Naisa su u poslednjem minutu prve četvrtine postigli dva pogotka, za 5:3. Prednost su na, ispostaviće se, maksimalnih +4 povisili tokom prva 2 minuta drugog dela. Iako su domaćini u bazenu "Poljud" zaigrali bolje i smanjili prednost rivala, na poluvreme se otišlo sa 9:6 za goste.

U nastavku su timovi bili ujednačeni, postigli po 4 gola, ali je u poslednjoj četvrtini efikasnost gostiju drastično opala. Na samom početku ponovo su Nišlije stigle do +4 (14:10), ali nakon toga nisu postigle nijedan gol.

Ipak, i njihovi rivali su samo dva puta pogodili, a tokom poslednja 4 minuta mreže su mirovale, pa je meč okončan sa 14:12.

Najefikasniji u niškom sastavu bio je Uroš Vasić, koji je postigao 3 gola, ali je ubedljivo najbolji pojedinac na meču bio vaterpolista POŠK-a Jerko Penava, koji je pogodio čak 5 puta.

Sada se vaterpolisti sa "Čaira" nalaze na 5. poziciji, u grupi od 5 timova koji imaju po 9 bodova - POŠK i Zemun su ispod, a Vojvodina i Primorje su iznad.

Narednog vikenda Nais će ugostiti Galeb iz Makarske.