SLV: OFK Bečej 1918 – Vojvodina 1928 2:2

Sa utakmice kraj Tise u Bečeju

Vremenski uslovi i viđeno na terenu bili su dijametralno suprotni. Ipak, viđena su četiri gola, pa sve dobija prelaznu ocenu. Na kraju je podela plena realan ishod, a bod Perležana je, poput ušećerene jabuke, slađi deo nagrade za uloženo.

Domaći su bolje otvorili utakmicu iveć u petom minutu, posle dodavanja Strahinje Ilića, Zličić je sa desetak metara pogodio stativu. Isti tandem je bio u glavnoj ulozi i u 36. minutu, ali je sada Zličić šutirao sa petnaestak metara kraj gola. A onda radost domaćih navijača.  Žarko Kobiljski je u solo prodoru prošao desetak metara i onda sa Janjušem odigrao dupli pas u kaznenom prostoru gostiju, posle čega je usledio šut sa desetak metara i lopta se našla u mreži iza nemoćnog Magde. Gosti se u ovom delu utakmice nisu ni trudili da ugroze Markovića.

Već u prvom minutu nastavka momci sa Tise su pripretili, ali je šut Kobiljskog s desne strane završio kraj suprotne stative. A onda u 55. minutu hladan tuš za Bečejce po toplom jesenjem danu. Po ko zna koji put je vrlo pokretljivi Malbaški usamljen primio loptu na levom boku, centrirao i golman domaćih se bacio i zaustavio, reklobi se, lak centaršut, a onda mu se lopta izmigoljila iz ruku i Jeftić, ni kriv ni dužan, „poklon“ na dva metra pretvorio je u gol za izjednačenje. U 66. minutu Zličić je prošao po levoj desnoj strani i uputio dobru loptu pred gol, gde je sačekao Kobiljski i poslao u nebranjeni deo mreže. Samo tri minuta kasnije opasna kontra domaćina sa pet igrača u akciji, prema dva gostujuća, ali se sve završilo blokiranjem šuta Erdeljana sa desetak metara. U istom minutu gosti su uzvratili, ali Vlaučin je proigravanje Malbaškog upropastio šutiranjem kraj gola. Što nisu uspeli tada, jesu u 80. minutu. Ponovo je Malbaški,sada po desnoj strani, lako prošao i ubacio pred gol domaćina, a Jeftić sve pratio i sa nekoliko metara poslao loptu za konačnih 2:2. Četiri minuta kasnije, potpuno nepotrebno, Strahinja Ilić je svoje slabo izdanje krunisao isključenjem, pa je postojala realna opasnost da gosti iskoriste brojčanu prednost na terenu, ali je, ipak, sve zavrešeno najrealnijim ishodom. Domaći su kažnjeništo su unapred uknjižili bodove, a gosti su nagrađeni jer su više želeli bod.

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 250.Sudija: Aleksandar Bečanović (Somvor). Strelci: Kobiljski u 38. i 66. za OFK Bečej 1918, a Jeftić u 55. i 80. za Vojvodinu1923.Žuti kartoni: Miljević, Ostojić (OFK Bečej 1918), Mišić, Banč, Đukanović (Vojvodina 1923). Crveni karton: S.Ilić (OFK Bečej 1918) u 84. minutu.

OFK Bečej 1918: Marković 5, Vorgučin 5,5, Miljević 6, Ostojić 6, Savin 5,5, Dabižljević 6, S. Ilić 5, P. Ilić 6 (od 65. Adamek -), Zličić 6,5 (od 87. B. Jelić -), Janjuš 6 (od 61. Erdeljan -), Kobiljski 7,5.

Vojvodina 1923: Magda 6, Ješić 6, Džajski 6, Bogdanović 6, Banč 6, Runjevac 6 (od 51. Zakić 6,5), Mišić 6,5, Živanov 6 (od 57. Đukanović 6,5), Vlaučin 6,5, Jeftić 7,5, Malbaški 8.

Borac 2 : 2 Omladinac
Radnički (Zr) 3 : 0 Radnički 1912
1. Maj Ruma 1 : 0 Radnički (SM)
Železničar 1 : 1 Bačka 1901
Bratstvo 1946 3 : 1 Hajduk 1912
Kozara 2 : 1 Dunav