Naisa prokockala vođstvo iz prvog poluvremena i izgubila u Jagodini

naisaNajefikasnija u niškom timu bila je Nada Pejović, koja je postigla 6 golova; foto: JV / Vanja Keser

Duel rukometašica Naise i Jagodine, opisan kao derbi Superlige, opravdao je ovaj naziv, s obzirom na to da je publika u Jagodini imala prilike da vidi borbu do poslednjeg minut. Na kraju meča su trijufovale aktuelne šampionke države, rezultatom 25:24, i to tako što su stigle vođstvo Nišlijki iz prvog dela.

Loš ulazak u drugo poluvreme koštao je Naisu trijumfa - domaće rukometašice vezale su 5 pogodaka i povele sa 15:12. Ispostavilo se da je ovo razlika koju su Nišlijke pokušavale da sustignu do kraja meča, ali bezuspešno.

Niške rukometašice su bolje otvorile meč, pa je u prvom poluvremenu domaći sastav vodio samo u jednom trenutku (2:1). Gošće su ubrzo sustigle i prestigle rivala, imale i prednost od +4, pa na veliki odmor otišle sa 12:10.

Međutim, u prvih desetak minuta drugog dela situacija se preokrenula. Za prvih 12 minuta Jagodina je stigla do, ispostaviće se, maksimalnih +5 (19:14). Dva od 5 postignutih golova bili su sedmerci, dok gostujući sastav svoju priliku sa 7 metara nije uspeo da iskoristi.

Usledila je mini-serija Naise od 3:0, kojom se značajno približila rivalkama. U nastavku se igralo gol za gol, Nišlijke su u 3 navrata smanjile zaostatak na -1, ali do remija nisu uspele da stignu.

Nakon ovog poraza, niške rukometaše su "skliznule" na 3. poziciju u Superligi. Priliku da se vrate na pobednički kolosek imaće narednog vikenda, kada dočekuju "fenjeraša" Vrbas.

Mladost NP 25 : 29 Medicinar
Železničar 25 : 28 Bekament BB
Vojvodina 24 : 25 Voždovac 1955
Jagodina 25 : 24 Naisa
Vrbas 29 : 30 Zaječar 1949