Derbi 8. kola vojvođanskog severa završen bez pobednika

Često se igralo pred golom Gradištanaca

Derbi osmog kola vojvođanskog „severa“ opravdao je očekivanja. Viđen je za ovaj rang takmičenja dobar fudbal u kom su gosti imali nešto više od igre, domaći su prvi stizali u vođstvo, a sve se završilo podelom plena, što je, prema viđenom, najrealniji ishod.

Palančani su igrom bolje otvorili utakmicu, ali su se Gradištanci prvi radovali. U 10. minutu je Nenad Kudrić potvrdio realizatorske sposobnosti i pošto je prihvatio dijagonalu na dvadesetak metara udesno od protivničkog gola, poveo je par koraka loptu i onda je snažnim šutem pogodio suprotni gornji ugao nemoćnog Stojčevića. Samo četiri minuta kasnije bilo je 1:1. Sada se Batinica dobro snašao i dobro ubačenu dubinsku loptu prihvatio, utrčao u prazan prostor, zaobišao istrčalog golmana Milovanova i onda snažnim šutem poslao loptu u mrežu. Dobru igru gosti umalo da materijalizuju u 28. minutu. Sada je Kovačević izvrsno centrirao, Krainović sa nekoliko metara pogodio prečku, a kapiten domaćih Bilbija izbio loptu u polje.

I u nastavku su domaći relativno brzo došli u novo vođstvo. Igrao se 53. minut, Nenad Kudrić je primio loptu od Jelića i, mada je imao pratioca na leđima, oslobodio se, a kadmu je golman krenuo u susret, rutinski je loptu poslao kraj njega u mrežu za 2:1. Tri minuta kasnije Kovačević je glavom šutirao sa par metara, a Milovanov odbranio. U 58. minutu Vlajić je snažno šutirao sa 25 metara iz slobodnog udarca, a Milovanov je i ovog puta bio uspešan. Kako se utakmica približavala kraju gosti su bivali sve opasniji i u 83. minutu su stigli do izjednačenja. Krajinović je odlično centrirao sa desne strane, a Kovačević pratio akciju i sproveo loptu u mrežu za konačnih 2:2.

Vojvodina - Stari grad  2:2  (1:1)

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 150. Sudija: Alen Milosavljević (Subotica). Strelci: N. Kudrić u 10. i 53. minutu za Vojvodinu, a Batinica u 14. i Kovačević u 83. minutu za Stari grad. Žuti kartoni: N. Janković i Bečanović (Vojvodina), a Knežević i Živić (Stari grad). Crveni karton: predstavnik Starog grada Ilija Gostović u 73. minutu.

Vojvodina: Milovanov 7, Stefanov 6,5, Bečanović 7, N. Kudrić 7, Bilbija 8, Jelić 7, N. Janković 7, M. Mihajlović 6 (od 70. Marković -), Šakoli 6 (od 46. Vejin 6), N. Kudrić 8, V. Mihajlović 6 (od 46. S. Janković 6,5).

Stari grad: Stojčević 7, B. Gluvić 7, Novevski 6 (od 46. Subašić 7), Đekić 7, Radić 7, Živić 7, Knežević 7, Vlajić 7, Batinica 7,5, Krajinović 7, Kovačević 7,5.

Bačka 3 : 3 Radnički
Sloga 2 : 0 Crvenka
Vojvodina 2 : 2 OFK Stari Grad
OFK Vrbas 2 : 0 Tekstilac
Mladost (BP) 2 : 1 Krila Krajine
Mladost APA 2 : 2 Bajša