Somborci prekinuli niz od tri remija

Drugu utakmicu za redom, somborski Radnički igrao je pred svojom publikom u okviru osmog kola srpske lige "Vojvodina" protiv gostiju iz Sakula, ekipe Borca.

Domaćini su ovaj meč dočekali na četvrtoj poziciji sa 12 bodova i sa tri remija u poslednja tri kola. Spasili su bod protiv Bačke u poslednjem minutu, kiksali u Sremskoj Mitrovici i izgubili dva boda, dok protiv Omladinca iz novih Banovaca nisu iskoristili svoje šanse i odigrali svega 0:0 u prethodnom kolu. Za razliku od domaćina, gosti iz Sakula bili su nešto uspešniji i u prethodna tri kola imali po jednu pobedu, poraz i remi. Gosti su u Sombor došli sa osmog mesta na tabeli.

Od samog starta meča, domaćini su opravdavali ulogu favorita u ovom meču, što na papiru, što po rezultatima na tabeli. Radnički je pritiskao prvih 20 minuta, šanse su se ređale, gde su domaćini dva puta na svojoj strani imali kao saveznika i okvir gola. Igrao se 27. minut, kada je lopta pogodila prečku i odbila se do Boškovića koji je bio precizan i doneo prednost somborcima. Za kraj poluvremena Vasiljević je upisan u notes glavnog arbitra zbog pregrubog starta.

Drugo poluvreme počelo je nešto ozbiljnijom igrom gostiju, koju su domaćini rutinski smirili i sačuvali prednost od jednog gola razlike. U 59. Minutu, sudija je ponovo pokazao žuti karton gostima, ovog puta Čigoji. Dva minuta nakon toga, kada se igrao 61. minut, za domaćina je bio precizan Macanović te je duplirao prednost Radničkog na 2:0.

Mreže su do kraja meča mirovale dok je sudija do kraja meča upisao još tri prezimena u notes, te su za domaćina "požuteli" Macanović i Kukolj dok za goste žuti karton dobija Lekić.

Trener domaće ekipe napravio je dve izmene, Antonić je zamenio Kneževića, dok je Matić zamenio strelca drugog gola, Macanovića. Za goste nastupio je Stupić umesto Vasiljevića.

Posle ovog meča, Radnički je zadržao četvrtu poziciju sa 15 bodova, dok su gosti nazadovali za jedno mesto te su sada deveti. U narednom kolu, Radnički putuje u Zrenjanin na megdan imenjačkom klubu, dok Borac dočekuje Omladinac iz Novih Banovaca.

Omladinac 0 : 0 Bečej 1918
Vojvodina 1928 0 : 4 Dinamo 1945
OFK Vršac 4 : 1 Kozara
Dunav 0 : 4 Bratstvo 1946
Hajduk 1912 0 : 2 Železničar
Bačka 1901 2 : 0 1. Maj Ruma
Radnički (SM) 1 : 3 Radnički (Zr)
Radnički 1912 2 : 0 Borac