Druga Futsal liga: Bečej 2003 - Konjarnik 2:6

Sa utakmice u Bečeju

Momci sa Tise nisu imali uspelu premijeru pred svojim navijačima. Istina, dve trećine utakmice bili su ravnopravan rival Beograđanima i kad je trebalo dodati gas, pali su, što je fizički spremniji rival iskoristio i sa nekoliko kontri rešio pitanje pobednika. Prema viđenom na parketu, konačan rezultat je previsok, ali se pobedi gostiju ne može prigovoriti.

Prvo poluvreme je bilo, upravo, onako kako su svi očekuvali. Tvrda utakmica, borba za svaku loptu, markacija protivnika, a golmani, Sava Vadaski na golu domaćina i Dušan Blagojević čuvar mreže gostiju, izvanredni. Prvi je odbranio deset, a  drugi osam lopti prema svom golu.

Nisu oni pali ni u nastavku, ali su sada igrači popravili koncentraciju. Prvi su se radovali Bečejci u četvrtom minutu drugog poluvremena. Posle asistencije Koraća, Golub je sproveo loptu u mrežu za 1:0. Tri minuta kasnije Janković je istrčao kontru i asistirao kapitenu Vićićuza 1:1. Isti igrač je u 32. minutu iz teške pozicije našao lopti put u gornje levi ugao. U istom minutu je Stanić poravnao rezultat na 2:2. Na žalost domaćih, to je bilo sve što su po pitanju efikasnosti uradili. Nasuprot njima, Milutinović je u 34. minutu sjajnim šutem nagovestio pobedu svog tima. Istina, Vadaski je odbranio kazneni udarac sašest metara Arsiću u 37. minutu, ali minut kasnije Milutinović je istrčao kontru i pronašao Jankovića, kojem nije bilo teško da poveća razliku. Što nije uspeo sa linije šest metara, u istom minutu je pošlo za nogom Arsiću. Istrčao je novu kontru i iz punog trka šutirao, a u poslednjem minutu je i Šljukić posče kontre matirao nemoćnog Vadaskog i postavio konačnih 2:6.

Znali su Beograđani da proslave zajedno sa pedesetak navijača trijumf kraj Tise. Što im nije uspelo nedelju dana ranije na levoj obali u Novom Bečeju (izgubili od Tise 2:3), jeste na desnoj strani reke u Bečeju.

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 150. Sudije: Bojan Graovac (Ruma), Bane Popišta (Sremska Mitrovica), Dragutin Božović (Kula). Strelci: Golub u 24,Stanić u 32. minutu za Bečej 2003, a Vićeć u 27. i 32, Milutinović u 34, Janković u 38, Arsić u 38, Šljukić u 40. minutu za Konjarnik. Žuti kartoni: Stanići Golub (Bečej 2003). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 2003  8(4+4), Konjarnik 5(3+2).

Bečej 2003: VADASKI 7,5 (16 odbrana, 1. kazneni udarac), KORAĆ 6,5, DRAŽIĆ 6,5, STANIĆ 7, ARVAJI 6, Milovanov -, Durmiši -, Kobiljski 6, Golub 7, Mandadžić 6, Arđelan 6,5, Ćulum 6, Novakov -.

Konjarnik: BLAGOJEVIĆ 7,5 (15 odbrana), MILOSAVLJEVIĆ 7, MILUTINOVIĆ 7,5, KOKOTOVIĆ 7, JANKOVIĆ 7, Šljukić 6,5, Vićić 8, Arsić 7, Drndarević -, Knežević -, Ratković 6,5.

Bečej 2 : 6 Konjarnik
RB 3 : 7 Tisa
SAS 3 : 4 Zufo
Radnički 2010 6 : 8 Metalac Kolorado
Ivanjica 6 : 3 Smederevo
Banjica 4 : 7 Sopot