Partizan prvi proverio formu odbojkaša Niša

svetozrevic i jovic ok nisSlede nove provere; foto: Vanja Keser

Odbojkaši Niša poraženi su od Partizana (3:1) na gostovanju u Beogradu u prvoj kontrolnoj utakmici, ali rezultat je u drugom planu pošto je, smatra trener Nišlija Dragan Svetozarević, bila ovo dobra provera i prilika da se vidi trenutna forma. Sledeća provera je već u petak, 13. septembra kada Niš igra sa požarevačkim Mladim radnikom na turniru u Kragujevcu.

Prvi rival u novoj sezoni Superlige bio je i prvi protivnik u pripremnom periodu. Beogradski Partizan, koji je malo pre Nišlija počeo sa pripremnim utakmicama, pobedio je sa 3:1, a gostima iz Niša pripao je samo treći set.

Dok smo ušli u prvi set, Partizan je dobio tu deonicu. Ostala tri seta su prošla u egalu, drugi smo mogli da dobijemo, ali je pripao njima. Treći smo dobili, četvrti dobili, ali izgubili. Za prvu utakmicu na strani, ovo je bio dobar trening i zadovoljan sam jer smo tek počeli da igramo. Dosta nam je bilo korisno, osetili smo ekipu i njihov teren na kom ćemo igrati u prvom kolu Superlige - kaže Svetozarević.

Crno-beli su i prvi rival Nišlijama u novoj sezoni u Superligi, pa je ovo bila prilika da se "opipa puls" rivalu.

Partizan je ove godine doveo 3, 4 ozbiljna bivša reprezentativca i internacionalca, sastavio ekipu sa kojom će da igra važnu ulogu u prvenstvu. Oni su prerasli u ozbiljnu ekipu, možda imaju jednog od najboljih dizača u ligi, primača Koprivicu, srednjeg blokera, u suštini, imaju jednu od najkvalitetnijih i najsikusnijij ekipa u ligi - dodaje Svetozarević.

Nove provere na terenu niški odbojkaši će imati u petak, 13. septembra kada od 17 sati igraju polufinale turnira "Gigin memorijal" koji se 13. put održava u Kragujevcu. Drugi polufinalni par čine domaći Radnički i jedna ekipa iz Slovenije. Borbe za treće mesto, odnosno finale, na programu su dan kasnije.

Podsetimo, odbojkaši Niša će novu takmičarsku godinu u najvišem rangu početi 5. oktobra utakmicom protiv Partizana u Beogradu.