25.12.2011 S.Blagojević

Košarka PSLZ: I Kompo pao u Varvarinu

Iako vrlo oslabljeni ne igranjem najboljeg igrača Alekse Šolevića i kapitena Stoiljkovića zbog bolesti košarkaši Temnića došli su do još jedne značajne pobede na svom parketu posle jedne od boljih utakmica u varvarinskom hramu košarke. Počelo je loše po košarkaše Temnića prvu četvrtinu su izgubili sa 12:16, čut nije išao a onda je sredinom druge četvrtine u igru ušao Aleksandar Rac koji je serijom koševa, dobrih asistencija i nekoliko ofanzivnih skokova preokrenuo rezultat koji domaći nisu ispustili do kraja, mada su gosti u 36 minutu preko neuhvatljivog Radenkovića uspeli da izjednače na 72:72 ali je onda na scenu stupio Nikola Šolević koji je jednom reklo bi se ne rezonskom trojkom overio utakmicu a tome su doprineli i gosti dobivši zasluženo tehničku grešku pa su domaći košarkaši poklon iskoristili i stigli do pobede.

Kod domaćih treba istaći dobru partiju Nikole Šolevića sa 22 poena( u potpunosti  zamenio bolesnog brata),veceras odličnih Stevovića sa 17 i Jaćovića sa 16 kao i već pomenutog Raca sa 15 poena. Kod gostiju svakako najbolje izdanje Radenkovića sa 23 koji je na velike muke stavljao odbranu domaćih kao i Stankovića sa 18 i Bogojevića sa 17 poena.

Rezultat:  Temnić – Svilajnac Kompo  89:83, (12:16, 24:18, 24:24, 29:25). Hala: Sportskog centra Temnić u Varvarinu, gledalaca 400, sudije  Marković i Đurić (obojica Kruševac).

TEMNIĆ:Topličanin-, Marinković-, Ranđelović 13, Nikola Šolević 22, Stevović 17, Stojadinović-, Stojiljković-, Gajić 4, Jaćimović 16, Rac 15, Pužić 4.
SVILAJNAC-KOMPO: Krasić-, Bosnić 7, Radenković 23, Gladinac 15, Bojinović-, Stanković 18, Nešić-, Pisukuljević-, Jakovljević 3, Bogojević 17.

Temnić 89 : 83 Svilajnac Kompo
Polet 81 : 68 Priboj
Požarevac 89 : 80 Mionica
Zlatar 82 : 64 Prva Petoletka
Plana 96 : 70 Železničar
Klik 76 : 78 Sloga