Goleada Radničkog na generalnoj probi pred start prvenstva

Savanović pogodio dva puta u metu

U generalnoj probi pred start prvenstva zrenjaninski srpskoligaš odigrao je nerešeno 4:4 protiv gostiju iz Rumunije. Bili su fudbaleri Radničkog ubedljivi u prvih tridesetak minuta, ali je rumunski trećeligaš iz Malog Bečkereka, nadomak Temišvara, u drugom poluvremenu bio bolji i blizu pobede. Za goste su svirana tri penala i dva su iskorisitli. Preko novajlije Krmara, Radnički je brzo došao do prednosti.

U trećem minutu domaći su izveli izvanrednu akciju, koju je započeo Savanović, nastavio Milin, a „štiklom“ Krstinić asistirao Krmaru, čiji je udarac, sa ivice kaznenog prostora, završio u suprotnom uglu. Tri minuta kasnije, isti igrač je udvostručio prednost preciznim šutem, da bi u 11. minutu, Savanović poveo loptu nekoliko koraka i snažnim udarcem poslao je iza ledja nemoćnog golmana rumuna. Kod gostiju najzapaženiji je bio napadač Dačijan Brza.
Dobio je loptu kroz sredinu, izbio sam ispred golman Randjelovića, ali je čuvar mreže zrenjaninaca „ušao“ u šut i odibo loptu. U nastavku akcije rumuni su pripretili, medjutim, Jovanov je odbio loptu ispred linije gola. U 20. minutu dosudjen je prvi penal za goste. Golman Randjelović je oborio Brzu, koji je bio precizan sa „kreča“, lopta se odbila od jedne, u drugu stativu, pa u mrežu. U finišu prvog dela Savanović je, udarcem sa ivice kaznenog prostora, postavio rezultat poluvremena – 4:1.

U nastavku je golman Nemanja Radović, spasio zrenjanince. Odbranio je nekoliko opasnih šuteva, udarac Anagore je odbio, a Brza prihvatio loptu i u 49. minutu postigao drugi pogodak. Šut Klučia pod prečku, Radović je izbio u korner, a u 70. minutu ponovo je oboren Brza za drugi penal za goste. Radović je odbio šut Anagore sa 11. metara, rumunski igrač je prihvatio loptu, smestio je u mrežu, ali je sviran ofsajd. Iz trećeg penala, kad je ponovo oboren Brza, Čentea je u 79. minutu postigao treći pogodak za rumunski tim. Gosti su izjednačili posle kontre „dva na jedan“, kad je Bostan poslao loptu pod prečku.
Mladi Ćirić mogao je doneti pobedu Radničkom, posle dobrog prodora i asistencije Matića, bio je sam na pet metara i pogodio u golmana Kuldu.

RADNIČKI: Randjelović, Grbić, Milin, Jovanov, Lalatović, Dučić, Lazić, Krstinić, Krmar, Savanović, Milivojev. Igrali su još: Radović, Kiš, Maljukan, Matić, Avdić, Ćirić, Petrov, Radosavljević, Gajilović, Nikolić.
ACS FORTUNA: Kostoae, Hodiš, Toma, Soare, Rošie, Kluči, Zurbadžiu, Vančea, Čentea, Brza, Fercu. Igrali su još: Kulda, Anagor, Fetik, Terek, Stanula, Jovanović, Bostan.

Bratstvo 1946 0 : 1 Omladinac
Železničar 4 : 0 Kozara
1. Maj Ruma 1 : 0 Dinamo 1945
Radnički (Zr) 0 : 1 Bečej 1918
Borac 0 : 0 Vojvodina 1928
Radnički 1912 2 : 0 OFK Vršac