Nastavljaju se iznenađenja: Kraj za Iznera i Kerber

Nastavljaju se iznenađenja na Vimbldonu. Nakon eliminacije bivšeg finaliste Čilića, ispao je i Džon Izner kao i Andželik Kerber.

Prošlogodišnji polufinalista Izner, eliminsan je u pet setova od Mihaila Kukuškina. Kukuškin je dobro počeo meč i dobio je prvi set sa 6-4. Drugi set bio je veoma izjednačen a u taj brejku ga je dobio Izner.Izner je došao do potpunog preokreta jer je treći set dobio sa 6-4. Međutim, onda totalni raspad igre kod Amerikanca. Kukuškin je dobio četvrti set sa ubjedljivih 6-1. U petom setu bio mu je dovoljan jedan brejk da dobije set sa 6-4.

Kukuškin će u trećem kolu igrati protiv Šturfa koji je sa 3-1 savladao Frica.

Andželik Kerber je takođe završila takmičenje. Nju je savladala kvalifikantica Lorin Dejvis sa 2-1 u setovima. Kerber je sjajno odigrala prvi set i dobila ga je sa 6-2. Međutim, onda je Dejvis, koja je bila pred porazom u prvom kolu kvalifikacija (protivnica servirala za meč), počela da igra fantastično. Dobila je naredna dva seta prepustivši Kerberovoj samo četiri gema. Bilo je 6-3 i 6-1.

Dejvis će u narednoj rundi igrati protiv Suarez Navaro koja je savladala Parmentir.