Bijelsa ostaje nedorečen, Derbi sjajnim preokretom do finala

Fudbaleri Derbija drugi su finalisti plej ofa za ulazak u Premijer ligu. Nakon poraza na svom terenu od 1-0, savladali su u gostima Lids sa 4-2 i prošli su dalje.

Lids je sjajno otvorio susret. Pritiskali su Derbi i ali nisu uspjevali povesti. Ipak, upornost se isplatila i pogotkom Dalasa poveli su sa 1-0. Samo par trenutaka kasnije, Hernandez je sjajno
pokušao ali je ostalo 1-0. U završnici prvog poluvremena Derbi dolazi do šansi. Prvo Benet pogađa stativu a onda nakon greške odbrane Lidsa, Meriot pogađa za 1-1.

Drugo poluvrijeme počinje šokantno za domaće. Maunt iz igre i Vilson sa penala, donose Derbiju velikih 3-1. Lids je uspio smanjiti preko Dalasa koji je bio u ofsajdu. Međutim, sudija Tejlor to nije vidio. Potom Berardi dobija drugi žuti a treba reći da Tejlor nije sudio prije njegovog starta, faul nad njim. Igrača više Derbi koristi i golom Meriota dolaze do 4-2. U nadoknadi Maloun dobija crveni za Derbi ali je ostalo premalo vremena da Lids nešto napravi.

Derbi će u finalu igrati sa Aston Vilom 27. maja.