Čempionšip: Lids napravio veliki korak ka finalu

Fudbaleri Lids Junajteda savladali su u gostima Derbi Kaunti sa 1-0, u prvom meču polufinala plej ofa za ulazak u Premijer ligu.

Iako se očekivao pravi vatromet, u prvom poluvremenu su ekipe bile dosta oprezne. Više se vodilo računa o odbranama nego o napadima. U 24. minuti vidjeli smo prinudnu izmjenu jer je Foršoa u timu Lidsa zamijenio Šeklton. Na samom kraju prvog poluvremena Lids je bio blizu da povede ali Dalas nije uspio postići gol.

Drugo poluvrijeme počeo je u dosta boljem ritmu. U 55. minuti vidjeli smo pogodak. Kemar Ruf pogodio je za vodstvo Lids Junajteda. Samo minut kasnije imao je sjajnu šansu da duplria prednost ali je Rus sjajno odbranio. U 63. minuti Lids je imao sjajnu šansu ali je Pablo Hernandez promašio loptu i ostalo je 1-0 za goste.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i Lids je napravio krupan korak ka finalu. Revanš meča igra se u srijedu na ''Elan Roudu''.