PL: Nova Džakina glupost ostavila Arsenal bez LŠ

Fudbaleri Arsenala odigrali su 1-1 protiv Brajtona u pretposlednjem kolu Premijer lige i tako gotovo pa ostali bez šansi za plasman u Ligu Šampiona kroz ligu.

Arsenal je sjajno počeo i već u prvom minutu Mkhtarjan pogađa stativu. Ipak, Arsenal je rano došao do vodstva a strijelac je iz jedanesterca bio Pjer Emerik Obamejang. Do kraja prvog poluvremena Arsenal je kontrolisao ritam i čuvao prednost.

Međutim, u nastavku jedna (nova) Džakina glupost koštala Arasenal. Napravio je jedanesterac a siguran izvođač bio Glen Marej. Do kraja susreta Arsenal je pritiskao. Obamejang i Lakazet su imali sijaset šansi ali Arsenal nije došao do pobjede.

Arsenal na kolo do kraja ima tri boda manje od Totenhema i za osam golova slabiju gol razliku koja je ključna ako dva tima budu imala isti broj bodova.

Čelsi je sada i definitivno osigurao plasman u Ligu Šampiona.