Pl: Arsenal nastavio da se bruka, Siti čuva prvo mjesto

Fudbaleri Arsenala nastavili su da se brukaju. Oni su sa 3-0 poraženi u gostima od ekipe Lestera, u okviru 36. kola Premijer lige. U prvom poluvremenu bilo je mnogo prilika ali nije bilo golova. No bitan detalj se desio jer je Najls dobio crveni i Arsenal je ostao sa desetoricom. U nastavku su Topdžije doživjele potop. Pogotkom Tilemana i golovima Vardija, Lester je na kraju do nogu dotukao Arsenal.

Pobjedu je ostvario i Mančester Siti. Oni su u gostima slavili sa 1-0 protiv Barnlija. Strijelac za Siti bio je Aguero.

U derbiju kola Junajted i Čelsi su odigrali 1-1. Junajted je poveo pogotkom Mate a bod Čelsiju je donio Markos Alonso.

Na tabeli je prvi Siti na dva kola do kraja sa bodom više od Liverpula. Za Ligu Šampiona se nastavila velika borba jer su i dalje svi nesposobni da dobiju meč. Sva četiri tima koja se bore za treće i četvrto mjesto, kiksirali su u ovom kolu.