Apatinci pokvarili slavlje Novobečejcima

Pehar prvaka Vojvođanske lige je osvojen predstoji borba za drugoligaški status

Banaćanima nije suđeno da uspeju u Bačkoj. Zbog zamene parketa u svojoj bazi na levoj strani Tise, Novobečejci su poslednji put u aktuelnoj sezoni Vojvođanske futsal lige bili domaćini s druge strane reke. Sve je počelo svečarski. Komesar za takmičenje Sead Čočić uručio je kapitenu novobečejske „Tise“ Nikoli Blažinu pehar za osvojeno prvo mesto, a igračima i treneru Ivanu Blažinu diplome za ostvaren uspeh. Rival Apa Futsal iz Apatina im je čestitao, a na kraju su oni morali „jelenima“ sa Dunava da pruže ruku, jer su izgubili rezultatom 7:8 (3:3).

Počelo je prema očekivanju. Novobečejci su za sedam minuta postigli tri gola i očekivala se, jer su Apatinci doputovali samo sa jednim rezervnim igračem,da će na terenubiti igra „mačke i miša“. Međutim, platili su ceh igri bez žara, što je išlo na ruku malobrojnijim gostima i na odmor se otišlo poravnatim rezultatom 3:3.

U nastavku je bila rezultatska klackalica. Domaćin bi poveo, a gost izjednačio. Poslednji put u poslednjem minutu. Kad je izgledalo da će se utakmica završiti najpravednije podelom plena, čemu je umnogome doprineo golman gostiju Ivica Molnar sa 19 odbrana, Mladen Vuković je postigao svoj peti gol na utakmici za konačnih 7:8.

Iako utakmica nije imala takmičarski značaj, pošto su Novobečejci već osvojili titulu prvaka, Apatinci su im, uslovno rečeno, pokvarili slavlje. Možda je to dobra opomena pred baraž za popunu Druge futsal lige Srbije.

Tisa - APA Futsal      7:8  (3:3)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 50. Sudije: Negovan Lazarov i Miloš Jocović (obojica iz Novog Sada). Strelci: Guberinić u 3, Letić u 5, Stojanov u 9, Blažin u 22.i 30, Vinović u 28. i Ikrašev u 37. minutu za Tisu, a Paunović u 10,28. i 40, Vuković u 11,19,27, 30. i 40. minutu za APA Futsal. Žuti karton: Blažin (Tisa). Nagomilavanje prekršaja: Tisa 8 (3+5), APA Futsal (4(1+3).

Tisa: ANDRIĆ (5 odbrana) 6,5, TOMIĆ 6, BLAŽIN 7, GUBERINIĆ 6,5, LETIĆ 6,5, Vasković (6 odbrana) 6,5, Vinović 6,5, Eremić 6, Pakai 6, Ikrašev 6,5, Sekulić 6, Stojanov 6.

APA Futsal: MOLNAR (19 odbrana) 8, PAUNOVIĆ 7,5, DAMJANOVIĆ 6,5, BOJIĆ 6,5, VUKOVIĆ 8,5, Vojvodić 6,5.

Dinamo 5 : 0 Leteći Holandjanin
Tisa 7 : 8 Apa Futsal
Forum 8 : 1 Novi Sad
Viking 5 : 7 Pčinja