Bod zeleno-plavih na startu plej-aut faze

Iako je do remija ekipa Zemuna stigla u finišu utakmice, imala je više od igre na današnjem gostovanju.  Rezultatom 2:2 okončan je duel Voždovca i Zemuna na debiju Radomira Kokovića kao novog šefa struke zeleno-plavih.

Voždovac je posle samo četiri minuta fudbala na Krovu uspeo da dođe do vođstva. Marko Jovanović je sa svoje polovine terena proigrao Filipa Stuparevića koji se dobro snašao pred golom Zemuna i pogodio mrežu. Igrao se 21. minut kada je lepim udarcem Andrija Luković prednost povisio na dva gola.

Detalj koji je doneo veliki preokret u igri jeste jedanaesterac u 41. minutu kada je Nikola Mikić u svom kaznenom prostoru igrao rukom. Sa bele tačke je bio precizan Nemanja Vučić i smanjio zaostatak zeleno-plavih.

U drugom poluvremenu potpuno izmenjeno stanje na terenu. Tim iz Gornje Varoši je preuzeo inicijativu, a do izjednačenja je mogao već u 50. minutu. Marko Đalović je gađao, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

Pet minuta kasnije Zemun propušta najbolju šansu na utakmici. Ivan Ilić je najpre nakon dobre akcije pogodio stativu, lopta se odbila do Miloša Tošeskog koji je takođe lepo gađao, ali je odličnom reakcijom golman Ilić odbranio svoju mrežu.

Briljirao je golman Voždovca i par minuta kasnije, Nenad Kiso je iz dobre pozicije iskosa pokušao, ali je Ilić ponovo ostavio domaće u prednosti. Slično se desilo i u 72. minutu, Tošeski je pokušao, a novu odbranu upisao čuvar mreže Voždovca.

Zemun je imao odlično poluvreme i više od igre, dvocifren broj udaraca u drugih 45. minuta ali ne i gol za izjednačenje. Ipak, na tri minuta do isteka regularnog toka utakmice Filip Kukuličić je zatresao mrežu i doneo bod zeleno-plavima.

Spartak ŽK 2 : 0 Rad
Radnik 1 : 1 OFK Bačka
Voždovac 2 : 2 Zemun
Mačva 2 : 0 Dinamo