08.04.2019 V. Jankov

Zrenjaninci preplivali Tisu

Dobar futsal viđen je u vojvođanskom derbiju kraj Tise

Okršaj Bečejaca i Zrenjaninaca opravdao je epitet vojvođanskog futsal drugoligaškog derbija, jer je viđeno mnoštvo lepih akcija, brojne odbrane golmana sa obe strane i, na kraju krajeva, osam golova, a pobeda je zasluženo pripala Banaćanima. Jedino se beogradske sudije Predrag Lazarević i Đorđe Ninić nisu proslavile, jer su u dva navrata, kada se lomio rezultat, pogrešile na štetu domaćina. Oba puta su brzopleto svirali prekid zbog prekršaja u situaciji kada je lopta bila u posedu igrača Bečeja i ispred njih prazan gol!?

Počelo je besprekornom realizacijom. U 28. sekundi je Bojan Ćulum prošao po levoj strani iasistirao imenjaku Lovreu, koji je materijalizovao prvi napad na utakmici. Dušam Radenković je u 90. sekundi izjednačio, a u trećem minutu je Aleksandar Tomin doveo goste u vođstvo. Sredinom prvog dela Ćulum je uspeo da izjednači, a u 16. minutu je Savo Delić majstorski prošao po levoj strani i potom snažnim i preciznim šutem pogodio suprotan ugao nemoćnog Ćurčića, koji je u prvom delu utakmice izvrsnim odbranama držao rezultatsku neizvesnost.

Već posle pet minuta igre u nastavku, Radenković je postigao svoj drugi gol za 4:2. To kao da je bio signal za domaće igrače da agresivnije krenu ka golu rivala, ali su se u tom periodu desile pomenute sudijske greške, a u samoj završnici, kad im je pala koncentracija, „rezervisti“ Branislav Lojput i Aleksandar Mandić su se upisali u liste strelaca za konačnih 2:6.

Bečej – SAS    2:6   (2:3)

Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 100. Sudije: Predrag Lazarević i Đorđe Ninić (obojica iz Beograda). Strelci: Lovre u 1, Ćulum u 11.minutu za Bečej, a Radenković u 2. i 25, Tomin u 3, Delić u 16, Lojpur u 38.i Mandić u 40. minutu za SAS. Žuti kartoni:Dražić i Korać (Bečej), a Delić (SAS). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 7(5+2), SAS 7(2+5).

Bečej: ĆURČIĆ 8 (19 odbrana), ĆULUM 6,5, LOVRE 6,5, DRAŽIĆ 6, MANDADŽIĆ 6, Durmiši 6, Kobiljski 6, Korać 6, Vadaski -, Golub 6, Ilčešin 6.

SAS: RODIĆ 7 (7 odbrana), ŽIVANOV 7, ARANITOVIĆ 7, TOMIN 7,5, RADENKOVIĆ 8, Delić 8, Kulić -, Škorić 6, Nišević -, Vukoje 6,5, Lojpur 6,5, Milićev 7, Mandić 6,5.

Požarevac 4 : 0 Banjica
Ekonomac 2 6 : 1 Pirot
Sopot 8 : 5 Kolubara
SK Ekonomist 4 : 2 Zufo
Bečej 2 : 6 SAS