Čukarički poražen u derbiju kola od Partizana

Čukarički poražen u derbiju kola od Partizana-LukaStojanović,LukaLuković-

Čukarički je poražen u derbiju kola na gostovanju Partizanu, te je na taj način pao na četvrto mesto, upravo iza crno-belih. Bila je to utakmica sa dva preokreta, počela je vođstvom Partizana, potom je Čukarički „okrenuo“ pogocima Stojanovića i Lukovića, ali je na kraju slavio domaćin, uz dva gola Zorana Tošića – 3:2.

Prvu šansu na meču imao je Partizan, Tošić je u desetom minutu izveo slobodan udarac sa 25 metara, šutirao je preko gola Nemanje Belića. Prethodno je sudija Šegrt pokazao žuti karton Šapiću. Šest minuta kasnije, slobodan udarac za Partizan, ovoga puta sa 16 i po metara, izveo ga je Tošić, koji je ponovo šutirao preko gola Čukaričkog. Zbog prekršaja, žuti karton je dobio i drugi štoper Brđana, Kopitović.

Partizan je poveo u 33. minutu. Posle ubacivanja iz slobodnog udarca sa leve strane, Zakarić je glavom vratio loptu ka petercu, a tamo se odlično snašao Rikardo, koji je glavom savladao Belića – 1:0. Ipak, samo četiri minuta kasnije izjednačenje. Bila je to odlična akcija Brđana, Ovusu je ušao u šesnaesterac, sjajno je prosledio loptu do Stojanovića, a ovaj je preciznim udarcem u padu pogodio desni ćošak Stojkovićevog gola – 1:1. Do kraja poluvremena, u 44. minutu još jedan slobodan udarac za Partizan, sa 25 metara je šutirao Tošić, ali je Belić bio siguran.

Partizan je imao posed lopte na početku drugog poluvremena, ali je to bila jalova inicijativa, uglavnom bez opasnosti po Belića. Čekao je Čukarički svoju šansu i dočekao je u 57. minutu. Sevnula je kontra Brđana, Mudrinski je sjajno prosledio loptu ka Ovusuu, ovaj je driblingom izbacio čuvara i potom na drugoj stativi uposlio Lukovića, kojem nije bilo teško da iz neposredne blizine ubaci loptu u Stojkovićev gol – 1:2.

Poklonio je sudija Šegrt Partizanu slobodan udarac, iz kojeg je domaćin došao do izjednačenja. Ujedno, zbog protesta isključio je trenera Brđana Simu Krunića. Tošić je odlično izveo slobodan udarac sa 17 metara, Belić je bio nemoćan – 2:2. U 78. minutu, crno-beli su preokrenuli. Ivanović je ušao u šesnaesterac iskosa sa leve strane, prevario je Šapića i šutirao, Belić je nogom odbranio, ali je na loptu natrčao Tošić, koji je lako pogodio sa deset metara – 3:2.

Partizan – Čukarički 3:2 (1:1)

Strelci: 1:0 – Rikardo u 33, 1:1 – Stojanović u 37, 1:2 – Luković u 57, 2:2 – Tošić u 73, 3:2 – Tošić u 79. minutu.

Stadion: Partizana. Gledalaca: 1.000. Sudija: Jovan Šegrt. Pomoćnici: Uroš Stojković i Milan Mihajlović (svi iz Beograda). Žuti kartoni: Šapić, Kopitović, Docić (Čukarički).

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, Pavlović, Valijente, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Tošić (od 85. Georgijević), Zakarić (od 66. Ivanović), Pantić (od 62. ilić), Rikardo.

ČUKARIČKI: Belić, M. Stevanović, Kopitović, Šapić, Bogosavac, Docić, Stojanović, Kajević, Ovusu, Luković (od 79. Šarić), Mudrinski (od 69. Tedić).