Odbojkaši Niša napravili brejk i poveli protiv Spartaka u baražu

Pobedom od 3:0 (25:23, 25:20, 26:24) nad Spartakom u Ljigu odbojkaši Niša poveli su sa 1:0 u baražu za popunu Superlige. Revanš je u subotu, 23. marta u Nišu, a igranje u elitnom rangu naredne sezone obezbediće ekipa koja prva dođe do dve pobede.

Na korak od Superlige; foto: JV / Vanja Keser

Važnu pobedu ostvarili su niški odbojkaši u borbi za povratak u Superligu, nakon samo jedne sezone provedene u drugom rangu takmičenja.

Nakon uvodne izjednačene igre, domaćin iz Ljiga je koristeći grešku protivnika i blokom došao do vođstva od 6:3. Grešili su niški odbojkaši sa servis-linije, pa je Spartak imao i plus 5 (13:8). Servisima Nestorovića, koji je upisao i jedan as, Nišlije su se približile na poen zaostatka (13:12). Servis-greškom Milovanovića iz Spartaka i asom Kubanca Rikarda, Niš je došao do izjednačenja (14:14), a ubrzo i preuzeo vođstvo (17:15).

Greške Ljižana, poeni Rikarda i Alžirca Hosnija, održavali su prenost ekipe Niša, ali je Spartak došao do poena minusa (23:22) u finišu prvog seta. Tajm-aut trenera Nišlija Marija Majcana nije odgovarao protivniku, pa su pogrešili sa servis-linije. Nakon servis-greške Rikarda, kapiten gostiju Milan Stojković blokom stavlja tačku na set i Niš je poveo sa 1:0 u setovima.

Sa po dva poena Hosnija i Rikarda Nišlije su povele 4:0, ali greškama u igri i na servisu pomogli su protivniku da polako stigne zaostatak i povede sa 13:11. Uzvratili su gosti i sa tri poena Stojkovića ponovo poveli (16:15), a zatim Hosni i Rikardo donose plus 3 (19:16). Ova prednost bila je dovoljna Nišlijama koje su na kraju blokom Stojkovića, smečom Hosnija i asom Rikarda poveli sa 2:0 u setovima (25:20).

Domaćin je furiozno počeo treću deonicu i poenima Gavre Medurića poveo sa 7:1. Dobra igra Spartaka se nastavila i sredinom seta imao je maksimalnih plus 9 (13:4), ali su Nišlije uzvratile serijom 7:0 (16:15).

Ljižani su imali dve set-lopte (24:22), ali su Nišlije imale aduta sa klupe Miljana Nikića koji je doneo neophodno "osveženje" u igri i presudio u korist gostiju (24:26).

Druga utakmica je u subotu, 23. marta od 18:30 u sali Osnovne škole "Mika Antić" u niškom naselju Durlan.

SPARTAK - NIŠ 0:3 (23:25, 20:25, 24:26)

Trajanje meča: 73 minuta. Sudije: A. Petrović (Užice) i D. Rogić (Beograd). Gledalaca: 350. Ljig, sala OŠ "Sava Kerković".

SPARTAK: Maksimović 6, Perić 7, Gajević 14, Medurić 7, Popović 1, Milovanović 4, Janković (libero), Đorđević, Mirković, Zarić, Lalić, Paprika, Duduj, Jovičić (libero).

NIŠ: Nestorović 6, Tores 13, Trivunić 1, Stojković 9, Opačić 4, Hosni 18, Jović (libero), Tokić, Jovanović, Nikić 5, Đorđević, Živanović.