Derbi pripao Zvezdi

Omladinci Crvene zvezde su danas sasvim zasluženo savladali vršnjake iz Partizana rezultatom 3:1 i revanširali se za jesenji poraz kod kuće.

Ovo je ujedno bila i deveta uzastopna pobeda  Zvezde u prvenstvu. Zanimljivost je i da je u ekipama igrao po jedan bivši igrač iz suprotnog tabora, čije su boje promenili u zimskom prelaznom roku. Kod Partizana je to Radivoj Bosić, nekadašnja velika nada Zvezde, a u Zvezdi je nastupio Martin Novaković, bivši omladinac Partizana.

Početna inicijativa je bila na strani gostujućih igrača i već u 7. minutu je Velikić oduzeo Bosiću loptu na centru, prodro po desnoj strani i centrirao do kapitena gostiju Jočića koji je šutirao i savladao istrčalog golmana Bondžića, ali je sa same gol linije Radmanovac loptu izbacio u polje. Nedugo zatim je Eraković uposlio Kupusovića koji je u 11. minutu uspeo da savlada golmana domaćih i dovede Zvezdu u vođstvo.

Samo što su krenuli sa centra domaći su imali idealnu šansu za izjednačenje kada je Bosić izbio sam ispred Gordića, ali je ovaj bravurozno intervenisao i spasao svoj gol. Uzvratila je Zvezda i Velikić je par minuta kasnije, posle sjajno upućenog pasa od strane Novakovića šutirao pored gola.

Posle toga je igra ušla u mirniji tok, igrači Zvezde su držali loptu u svom posedu. Igralo se uglavnom na sredini terena bez izglednih prilika za postizanje pogotka. U nadoknadi vremena prvog poluvremena, Kupusović se iznenada našao u šansi, ali je traljavo šutirao pravo u Bondžića.

Na početku drugog poluvremena Partizan preuzima inicijativu, dok se Zvezda povukla i uglavnom iz kontranapada pokušava da ugrozi protivnički gol. U 47. minutu Stevanović izlazi sam ispred Gordića, a čuvar Zvezdine mreže je zaustavio njegov šut kao i u prvom poluvremenu Bosiću.

Kupusović se Velikiću u 55. minutu revanširao asistencijom za gol i vođstvo od 2:0. Posle tog gola igra Partizana je totalno pala i Zvezda je preuzela kontrolu nad utakmicom. Velikić je u 70. minutu oprobao šut sa dvadesetak metara, a lopta je završila na stativi.

Nadu Partizanu vraća Pavlović u 74. minutu kada šutem sa 18 metara pogađa sam ugao. Ta nada nije potrajala ni minut, jer Zvezdin kapiten Jočić posle solo prodora između dva protivnička igrača šalje pravu bombu iz teške pozicije i postavlja konačan rezultat. Do kraja utakmice jedino vredno pomena je šut Kupusovića sa 25 metara kada je pogodio prečku.

Zaslužena pobeda omladinaca Zvezde, a već za vikend će kadeti imati priliku da osvete svoje starije kolege kada se bude igrala derbi utakmica na SC Teleoptik.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 1:3

STADION: SC Teleoptik. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Trifković Dejan. POM.SUDIJE: Stojković Uroš i Miškeljin Miloš. STRELCI: Pavlović u 74. min. za Partizan, Kupusović u 11. min, Velikić u 55. min i Jočić u 75. min za C.Zvezdu. ŽUTI KARTONI: Glišić, Šehapi i Pavlović (Partizan), Velikić i Novaković (C.Zvezda).

PARTIZAN: Bondžić, Radmanovac, Vujić, Momčilović (Kašiković), Ilić (Glišić), Đurković, Stanojlović (Janković), Šehapi, Stevanović, Pavlović (Pejović), Bosić (Štulić).

CRVENA ZVEZDA: Gordić, Kukolj, Stajić (Pupović), Adžibaba (Savić), Milikić, Eraković, Novaković, Stojanović, Kupusović (Bajić), Jočić (Dedijer), Velikić (Odada).

Voždovac 0 : 0 Trajal
Partizan 1 : 3 Crvena Zvezda
Spartak ŽK 1 : 0 Inđija
Rad 0 : 2 Brodarac
Internacional 3 : 2 Čukarički
Jedinstvo 3 : 1 Radnički (N)
BASK 2 : 3 Dinamo (P)
Vojvodina 1 : 1 OFK Beograd