Odluka tri sekunde pre zvuka sirene

Tako nešto može da priredi samo futsal. Šteta što je drugoligaški okršaj Bečejaca i Piroćanaca pratilo samo stotinak gledalaca, jer je viđena prava sportska drama.

Nisu izostali oštri dueli kraj Tise

Gosti su u prvom poluvremenu majstorski koristili greške domaćina i na odmor se otišlo rezultatom 1:5!? U nastavku sasvim drugačija slika. Sada su Bečejci rešili poluvreme u svoju korist rezultatom 6:1 i na kraju slavili sa 7:6. Imajući sve u vidu, bila je to igra oba rivala sa mnogo grešaka, ali i dobrih poteza, pogotovo golova, pa je zato zadovoljile sve prisutne.

Gosti su već u prvom minutu poveli preko kapitena Kostića, Ćulum je samo tri minuta kasnije izjednačio. To je motivisalo domaće igrače da krenu agresivnije, ali su grešili u napadu, što su gosti znalački koristili, kontranapadima dovodili do očaja i rešetali mrežu nemoćnog Zorana Ćurčića, koji je na golu zamenio povređenog Savu Vadaskog.

Već u drugom minutu nastavka, Korać je zaradio crveni karton, ali gosti nisu iskoristili brojčanu prednost na terenu. Kad su snege opet bile izjednačene na terenu, Bečejci su zaigrali agresivnije i serijom 5:0 preokrenuli rezultat u svoju korist (6:5). Već je to bila nesvakidašnja drama, ali prava je odigrana u poslednjem minutu.

Gosti su 45 sekundi pre zvuka sirene drugim golom na utakmici Nikolića izjednačili na 6:6. I kad su svi očekivali da će se utakmica, imajući sve u vidu, završiti najpravednije podelom bodova, domaći su izveli poslednji napad u kom je Dražić proigrao Goluba, a ovoj tri sekunde pre kraja svojim drugim golom postavio konačnih 7:6. Na jednoj strani radost, a drugoj tuga. Sport nema milosti.

Bečej - Pirot 7:6 (1:5)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža. Gledalaca:100. Sudije: Nikola Aleksić, Nikola Rabrenovići Novak Cmiljanić (svi iz Beograda). Strelci: Ćulum u 4, Lovre u 27. i 36, Durmiši u 30, Ilčešin u 33. i Golub u 36. i 40.minutu za Bečej, a Kostić u 1, Stiljković u 8, Pešić u 13. i 16, Nikolić u 18. i 40. minutu za Pirot. Žuti kartoni: Ćulum, Lovre (Bečej), a Pešić i Nikolić (Pirot). Crveni karton: Korać u 22. minutu (Bečej). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 10 (5+5), a Pitot 7 (4+3).

Bečej: VADASKI – (jedna  odbrana), ĆULUM 7, DRAŽIĆ 7, MANDADŽIĆ 7, GOLUB 8, Durmiši 7, Kobiljski 6,5, Lovre 8, Korać 5, Ilčešin 7, Pelengić -, Ćurčić 7 (7 odbrana).

Pirot: DESPOTOVIĆ 8,5 (17 odbrana), PEŠIĆ 7,5, NIKOLIĆ 7,5, STILJKOVIĆ 6, KOSTIĆ 7, Ristić 6, Bogdanović 6, Đorđević 7, Bunčić -.

Banjica 4 : 3 Zemun Samo pravo
Bečej 6 : 3 SK Ekonomist
SAS 3 : 2 Sopot
Zufo 5 : 3 Požarevac
Kolubara 5 : 0 Pirot