ŽRK Topličanin otvorio sezonu pobedom

Kao i što je najavljivano iz ŽRK Topličanina pred početak sezone, tako je i učinjeno večeras. U 12. kolu Super B rukometne lige za žene, ŽRK Topličanin je savladao ŽRK Napredak 12 iz Kruševca.

Od samog starta se u redovima Prokupčanki videla želja za pobedom u odnosu na rivalke iz Kruševca. Međutim, posle prvih 15 minuta igre, u kojima je Topličanin uspeo da nametne svoju igru i da kontroliše meč, dolazi do malog pada koji koristi Napredak. Kruševljanke tada dodaju gas, a Topličanin posle promašena dva zicera daje priliku gostima iz Kruševca da na odmor odu sa tri gola prednosti.

Posle prvih pola sata meča i rezultata 9:12, Topličanin nastavlja sa slabijim tempom u prvih nekoliko munuta drugog dela i u 42. minutu gošće iz Kruševca dolaze do rezultata 11:16. Tada ponovo kreće drugo lice Topličanina, i ono što je trener Petrović najavljivao na početku sezone a to je borba do poslednjeg minuta i pobeda. Od 49. minuta izabranice Ivana Petrovića zatvaraju granitnom odbranom sve puteve ka golu Jovane Drašković i u narednih 11 minuta igre Topličanin prima svega jedan a postiže čak pet golova, i dolazi do konačnih 21:20.

Meč je obeležila kapiten prokupčanki Jovana Jovanović sa osam pogodaka. Njen golgeterski učinak podržala je sa šest golova Olja Nikolić dok je kod čarapanki najbolja bila Jovana Knežević sa šest preciznih udaraca. U izjavi za naš portal trener Topličanina Ivan Petrović je rekao:“Kontrolisali smo igru u prvih 15 minuta meča, posle smo uz nekoliko promašenih zicera i naših grešaka vratili protivnika u život, i dali mu priliku da se vrati u meč. Napredak je naše greške kaznio i na poluvreme otišao sa tri gola prednosti. Međutim, u drugom delu ponovo smo uzeli konce u svoje ruke i u samom finišu utakmice uspeli da čvrstom odbranom i dobrim napadom preokrenemo rezultat i  pobedimo.

Sve u svemu bio je dobar meč, i čestitao bih protivnicima na pruženom otporu”.Gol za pobedu postigla je u poslednjim sekundama Olja Nikolić, i donela Topličaninu preko potrebna dva boda za nastavak prvenstva. Ovom pobedom Topličanin je iskoristio priliku i kiks Pirota i osvojio deveti bod, priključivši se tako u borbu za gornji dom tabele.

Njima u leđa gledaju upravo Napredak sa šest osvojenih bodova i Kučevo koje ima dva boda više od Kruševljanki .U sledećem kolu Topličanin gostuje u Inđiji favorizovanoj ekipi Železničara koja se nalazi na trećem mestu sa 19 bodova.